Sinine isolatsioon hoiab kuiva ja sooja

04. märts 1998, 00:00

Siniseks isolatsiooniks kutsutud Styrofoami homogeenne kinniste kärgedega struktuur on nii suurepärane niiskustõke kui ka soojaisolaator. Sellest materjalist plaate kasutatakse teede, tänavate, raudteede ja ehitiste kaitseks külmakergete eest; keldrite, soklite, samuti pööratud katuste ning vee- ja kanalisatsioonitrasside soojustamiseks.

Kuna Styrofoam pole poorne, kasutatakse seda väga niisketes kohtades, nagu keldri seinad ja põrandad (tõkestab kapillaarvett) või perioodiliselt külmuvad ja sulavad pööratud katused, mille vettpidav kiht asub allpool soojusisolatsiooni (pehmendab keskkonnamõjutusi).

Sinise isolatsiooni konstruktsioon võimaldab lamekatuse pinda otstarbekamalt kasutada. Kõrge survetugevus teeb materjali asendamatuks katuseparklate rajamisel.

Mädanemiskindel Styrofoam ei sobi seente, mikroorganismide ja kahjurite kasvulavaks, kuigi on keskkonnasõbralik materjal, mille tootmises ei kasutata osoonikihti hävitavaid gaase (rakustruktuuri täidab õhk).

Sinine isolatsioon sisaldab põlemist takistavat ainet, mis väldib juhuslikku süttimist (põleb lahtise tule ja kõrge kuumuse juures, põlemisproduktide mürgisus on võrreldav puiduga).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing