Lühiuudised

05. märts 1998, 00:00

Tallinna Pank fikseerib fondiemissioonis osalevate aktsionäride nimekirja 16. aprilli hommikul ja investorid saavad ühe panga aktsia kohta ühe uue aktsia.

Tallinna Panga aktsiakapital suureneb fondiemissiooni teel kaks korda 231,582 miljoni kroonini.

Panga nõukogu esimees Targo Raus on varem öelnud, et Tallinna Pank soovib teha fondiemissiooni ja omanikele aktsiaid juurde anda, sest ei kavatse sel aastal dividende maksta.

«Me oleme kasvav pank ja teeme seetõttu ettepaneku dividende mitte maksta,» kinnitas Raus. BNS

Talinvest-Suprema Väärtpaberite AS alustas märtsis kauplemist Balti aktsiate optsioonidega ja teiste tuletisväärtpaberitega.

Esialgu keskendub Talinvest-Suprema Balti väärtpaberitele, kuid selle aasta jooksul on firmal kavas teenust laiendada ka Venemaa ja Ukraina turgudele, ütles Talinvest Suprema juhatuse aseesimehe Aare Tammemäe.

Uued tooted on Tammemäe sõnul suunatud ettevõtetele, kel on vajadus kindlustada finantsriske rahvusvahelistel turgudel.

«Peale aktsiaoptsioonide keskendume ka spetsiifilistele tuletisinstrumentidele, nagu indeksi futuurid, intressi swap'id ja teised,» rääkis Tammemäe. BNS

Tallinna börsil saavutas müügisurve eile pärast nädala alguse hinnarallit väikese ülekaalu, viies aktsiate hinnad paari krooni võrra alla.

Äripäeva indeks langes päevaga 0,94 protsendi võrra 740,47 punktini.

Hoiupanga maakleri Mattias Mustoneni hinnangul ei tähenda eilne langus viis päeva kestnud tõusutrendi lõppemist. «Eeldused tõusuks on praegu olemas -- intressimäärad on langenud ja välisraha tuleb sisse,» märkis ta.

Suurim nõrgeneja oli eile ASA Kindlustuse aktsia, mis kaotas üheksa protsenti teisipäevasest sulgemishinnast ja lõpetas päeva 33 krooni tasemel.

Pangasektoris langes kõige rohkem -- 2,5 protsenti 67,30 kroonini -- Ühispanga aktsia.

Börsisüsteemi käive ulatus eile 105,7 miljoni krooni tasemele. Vabaturu aktsiatega kaubeldi seejuures 9,4 miljoni krooni eest.

Suurima, 44,6 miljoni krooni suuruse käibega olid traditsiooniliselt Hansapanga aktsiad. BNS

Hoiupanga Töötajate AS loodab pikendada Daiwa pangalt panga aktsiaemissiooni väljaostmiseks võetud laenu, ütles ettevõtte juhataja Marcel Vichmann.

Kuuekuulise laenu tähtaeg saabub aprilli lõpus.

Ebaõnnestumise ohtu sattunud emissiooni välja ostnud panga tegevjuhtkond kavatseb laenu tähtaega pikendada, kui ei leita odavamat rahastamisviisi, kinnitas Vichmann.

Samas olid ka Daiwa pangaga sõlmitud lepingu tingimused väga soodsad, märkis Vichmann, kuid keeldus avaldamast, milline on laenatud raha hind. «Väga madal,» ütles ta vaid. BNS-ÄP

Tallinna väärtpaberibörs sai mullu auditeeritud andmeil 8,8 miljonit krooni äritulusid ja teenis puhaskasumit 2,7 miljonit krooni.

1996. aastaga võrreldes kasvasid börsi äritulud üle kolme korra, ütles börsi juhatuse esimees Helo Meigas. Esimese tegevusaasta lõpetas börs 427 000 krooni suuruse kahjumiga.

Põhiosa börsi ärituludest annavad tehingutasud.

Väärtpaberibörsi omanikud kasumist dividende ei saa, sest börs pole kasumit taotlev ettevõte. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing