5. märts 1998 kell 22:00

Kommertspangad veebruaris kasumis

Jaanuaris rohkem kui 3 miljoni krooniga kahjumis olnud Forekspank saavutas veebruaris 6,2 miljoni kroonise kasumi. Investeerimispank teenis veebruaris 0,7 mln krooni kasumit.

Forekspanga analüüsiosakonna juhataja Piret Villman ütles, et pangandustegevuses saadud tulud ei erinenud oluliselt eelmise kuu tulemustest ja investeerimistegevuse tulemus oli positiivne. Ta kinnitas, et kõik börsikahjud on veebruari tulemusi esitades arvesse võetud.

Villman ei soovinud avaldada investeerimis- ja administratiivtegevuse kulude suurust. Ta ei kinnitanud ega lükanud ümber väidet, et Forekspangas toimus veebruarikuus administratiivkulude plahvatuslik kasv.

«Forekspank avaldab täpsed majandustulemused kvartaalselt,» ütles Villman. Jaanuaris oli Forekspanga pangandustegevuse tulemuseks ligi 8 miljoni kroonine kasum, kuid investeeringute puhul jäädi 11 miljoni krooniga miinusesse.

Jaanuaris 4,5 miljonit krooni olnud intressitulu kasvas 8,4 miljoni kroonini ning kahe kuu netotehingute finantskahjum oli 3,8 miljonit krooni. Investeerimispanga bilansimaht kasvas veebruaris 3,6 protsendi võrra 1,9 miljoni kroonini, teatas pank BNSile.

Hansapank avaldab veebruarikuu tulemused 15. märtsil samal ajal Eesti Pangaga, ütles Hansapanga analüüsiosakonna ökonomist Mart Tõevere. Ta kinnitas, et esitatavas aruandes on börsikahjud arvesse võetud, sest Eesti kommertspangad peavad hindama aktsiaportfelli tehinguid iga kuu.

«Hansapank peab õigeks kvartaalset avaldamist, kuid kuna Eesti Pank avaldab tulemused kuu keskel, teeme seda ka meie,» ütles Tõevere.

Ühispanga asepresidendi Janek Mäggi sõnul avaldab Ühispank veebruari tulemused täna pärast börsipäeva lõppu või esmaspäeval.

Hoiupank avaldab veebruari tulemused hiljemalt järgmise nädala teisipäeval, ütles Ardo Ojasalu Hoiupangast.

Hetkel kuum