5. märts 1998 kell 22:00

Kütusekaardid jaotuvad ümber

Statoil on välja andnud üle 20 000 kaardi. ASi Eesti Statoil kliendikaartide müügijuht Helle Kirs peab Statoili kaartide arvukuse kiire kasvu põhjuseks aktiivset müüki ja sagedasi sooduskampaaniaid kaardiomanikele.

«Et meie 14 tanklast 10 asub Tallinnas, siis määrab see paljuski ka kasutajate asukoha,» põhjendas Kirs tallinlaste suurt osa Statoili kliendikaardi omanike hulgas.

Järgneb ligi 20 000 kaardiga EK, mis oli esimene oma kütusekaardi turuletooja Eestis. 10 000 kaardi piiri on ületanud Neste, mille esimesed kütusekaardid olid Eestis kasutusel juba rublaajal.

Peaaegu samale tasemele on jõudnud ka viis aastat tagasi esimesed kütusekaardid välja andnud Alexela, mille kaarti saab kasutada 53 tanklas ja teeninduspunktis. Kasutuskohtade arvult on tänavu Favora lubanud kinni püüda Alexela. Seni kehtib Favora kütusekaart 23 tanklas.

Kõigis Baltimaades kehtiva uue kütusekaardiga on lähikuudel turule tulemas Shell. Praegu on Eestis vähesel määral kasutusel Shelli eurokaart.

«Me ei kiirusta EK kaardi väljavahetamisega,» ütles Shell Eesti ASi juhatuse liige Kaido Kaare. Aga ilmselt juba sel aastal vahetub EK logo firma kütusekaartidel Shelli logo vastu.

Neste Eesti ASi jaemüügijuht Heikki Vuorinen kinnitas, et Neste värvides jaamu ehitatakse kindlasti juurde ja neis hakkab loomulikult kehtima ka kliendikaart.

«Juba suveks saab Tallinnas valmis kaks uut Neste tanklat ja kavatseme oma võrku ka edaspidi pidevalt suurendada,» ütles Vuorinen.

Veel tänavu on lubanud oma kütusekaardiga turule tulla Lukoil ja Hydro Texaco.

«Tahame selle aasta jooksul oma kaardi kasutuskohtade arvult Alexelale järele jõuda,» kinnitas ASi Favora kaardikeskuse juhataja Piret Hion. Tema sõnul kavatsetakse selle eesmärgi täitmiseks ehitada ise mitu uut tanklat, püüda osta mõnd teist tanklaketti ja sõlmida kaardikasutusalaseid koostöölepinguid.

Favora vahetas oma kolm aastat tagasi juurutatud kaardi välja möödunud nädalal, sest eelmine kaart jäi firma kiirele kasvule jalgu. Uue kaardi juurutamine läks Hioni sõnul maksma üle miljoni krooni.

«Meil on nelja tüüpi sularaha boonuskaardid eraisikuile ning nelja tüüpi krediitkaardid firmadele,» ütles Hion. Tema sõnul on Favora universaalkaardi kasutusala eriti lai, hõlmates peaaegu kõiki kontserni tegevusvaldkondi tankimisest kuni õli- või rehvivahetuseni ja auto remondist kuni asendusauto rentimiseni remondi ajaks.

Hetkel kuum