Moskva ähvardab

09. märts 1998, 00:00

«Riik, mille majandus on sellisel määral üles ehitatud Venemaa energiaressurssidele ... peaks Venemaa huvidesse vähemalt lojaalselt suhtuma,» ütles Kremli pressiesindaja Sergei Jastr?emski raadiole Ehho Moskvõ. Sanktsioonid Läti vastu on «õigustatud ja loomulikud,» jätkas ta, teatades, et selline ettepanek on tehtud president Boriss Jeltsinile.

«Me ei saa lubada apartheidi 20. sajandi lõpul,» ütles Jastr?emski.

«On lausa häbiväärne, et lätlastel on Riias selline peaminister,» ütles muidu poliitilistes avaldustes tasakaalukas Viktor T?ernomõrdin, reageerides Läti peaministri Guntars Krastsi oletusele Venemaa võimalikust provokatsioonist.

Läti tõrjub Venemaa süüdistusi, väites et 3. märtsil Riia ühe peatänava liiklust takistanud sanktsioneerimata miitingu laialiajamisel ei tehtud midagi seadusevastast.

«Venemaa reaktsioon on märk sellest, et üksteise vastu lastakse käiku igasugune kriitiline materjal,» kommenteeris üks lääne diplomaat. «Puudub dialoog, mida vaja oleks,» jätkas ta.

Lääneriigid ei võta tõsiselt süüdistusi inimõiguste rikkumises, kuid sooviksid siiski näha vene kogukonna kiiremat integreerimist Euroopa Liitu pürgivates Eestis ja Lätis.

Lätis sündinud vene lastele lihtsustatud kodakondsuse andmist käsitlev seaduseelnõu on leidnud ägedat vastuseisu -- koalitsiooni üks tugevamaid parteisid on rahvuslik partei. REUTER-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing