9. märts 1998 kell 22:00

Läti on koostanud Latvenergo erastamiseks kaks kava

Läti Latvenergo erastamiseks on koostatud kaks projekti. Erastamisagentuur tahab firma jagada mitmeks omavahel seotud ettevõtteks, kuid majandusministeerium toetab ettevõtte erastamist algetapil tervikuna.

Läti peaminister Guntars Krasts toetab erastamisagentuuri ettepanekut, mille kohaselt jäävad hüdroelektrijaamad ja jaotusvõrkude juhtimine riigi kontrolli alla ning erastamine kulgeb järk-järgult, alates soojuselektrijaamadest ja seitsmest elektrienergia jaotamise ettevõttest.

Majandusministeerium, mille juht minister Atis Sausnitis veel pool aastat tagasi samuti toetas Latvenergo restruktureerimist erastamise eel, on tänaseks asunud vastupidisele seisukohale ja soovitab erastada algetapil energiagigant tervikuna.

Valitsus tegi erastamisagentuurile ja ministeeriumile korralduse kaks projekti kuu aja jooksul koordineerida, misjärel valitsus teeb otsuse, kuidas Latvenergo erastada.

Demokraatliku partei Peremees esindajad on seisukohal, et Latvenergo osaline erastamine muudaks elektrienergia kallimaks.

Erastamisagentuuri peadirektor Janis Naglis ütles, et majandusministeeriumi ettepanek tähendab sisuliselt riikliku monopoli asendamist eramonopoliga. BNS

Hetkel kuum