9. märts 1998 kell 22:00

Mootorsõidukimaks võib läbi kukkuda

Eile otsustas ühinenud opositioon, et ei toeta üleriigilise mootorsõidukimaksu kehtestamist tuleval suvel, sest see suurendab maksukoormust, ütles Isamaaliidu liider Toivo Jürgenson.

Keskfraktsiooni liige Tõnu Kauba kinnitas eile, et fraktsiooni liikmed on uue maksu suhtes kriitiliselt meelestatud, kuid pole veel fraktsiooni tasandil otsustanud, kas seda toetada või mitte.

Kuigi valitsuse poolt ette pandud maksumäärad pole Kauba hinnangul suured, tuleks autosid maksustada tarbimise ehk käibemaksu ja aktsiisi kaudu.

Ka koalitsiooni kuuluvad Maarahva erakond ja Maaliit on vastu valitsuse kavale kehtestada üleriigiline sõidukimaks, väites, et see on maaelanikonnale üle jõu käiv.

«Maarahvas on valdavalt vaene ja praegu pole mõtet mingit lisamaksu kehtestada,» ütles varem riigikogu Maarahva erakonna fraktsiooni esimees Tiit Tammsaar.

Juhul kui poliitikud paari nädala vältel meelt ei muuda, ei saa üleriigiline mootorsõidukimaks taas riigikogu enamuse toetust. Seni on riigikogu kaks sellesisulist eelnõu menetlusest välja hääletanud. BNS

Hetkel kuum