9. märts 1998 kell 22:00

Tippjuhtidega saavad diskuteerida väljavalitud

25. märtsil algava seminaride sarja ühe korraldaja, Pro Konsultatsioonide ASi juhatuse esimees Mait Raava kinnitas, et üheksast vestlusringist koosnevast õppest võivad osa võtta vaid need, kellel essee teemal «Minu arvamus Eesti majandusotsustest» õnnestub.

ASi Baltic Computer Systems (BCS) peadirektor Ants Sild ütles, et essee kirjutamises pole midagi ebatavalist ja seda on ka varem tehtud. Ta leidis, et see on hea ja kaval idee täiendada koolitusfirma andmepanka ja inimesed pannakse maksma selle eest, et nad saaksid oma ideid esitada.

Sild ütles, et BCS oma töötajaid seminarile ei saada, sest tund aega kestvat diskussiooni tippjuhtide ja seminaril osalejate vahel juhtimise teemadel ei saa pidada koolituseks. «See on küll tore, kuid raha ja aeg on ka parasjagu suured,» lausus Sild.

ASi ES Sadolin peadirektor Rein Reile ütles, et tema ei taha küll mingit esseed kirjutada ja oma alluvaid seda tegema ei pane. «See tundub mulle tülikas,» lisas ta.

Mait Raava sõnul katavad seminaride sarja kulud osalejad ise. Seminaride osavõtutasu on 5782 krooni. Äripäevas ilmunud reklaamile kulutas Pro Konsultatsioonid 71 000 krooni.

Seminari teise korraldaja, Eesti suurettevõtjate assotsiatsiooni tegevdirektori Jaak Saarniidu sõnul finantseeris samalaadset seminaride sarja eelmisel aastal Itaalia ärimees Ernesto Preatoni.

Saarniit lisas, et seminaril esinevad majandusjuhid tasu ei nõua. Seminaril esineva Sadolini tegevjuhi Rein Reile sõnul pole tasu osas temaga vesteldud. «Mind kutsuti kogemusi jagama ja ma olin nõus,» rääkis ta.

Tallinna linnasekretäri Toomas Sepa sõnul annab linnavalitsus kui kolmas seminari korraldaja oma ruume seminaride pidamiseks tasuta kasutada, rahaliselt seda üritust aga ei finantseeri. Linnapea Ivi Eenmaa sõnul võib kolm linnavalitsuse töötajat seminaridest tasuta osa võtta.

Hetkel kuum