Vene reitingud püsivad

11. märts 1998, 00:00

Läti börsil liikusid hinnad murdosaliselt üles, kuna kauplemiskäive kasvas ligi 300 000 latini. Tõusjate hulgas olid Staburadze ja Balta, esimene neist näitas ka tugevat käivet. Maaklerid ennustavad lähinädalaiks tagasihoidlikku kauplemist ja väikesi hinnamuutusi, sest investorid ootavad kuu lõpus algavaid aktsionäride koosolekuid ja samuti uusi noteeringuid. Lähiajal peaks langetatama otsused Hansapanga, Riia Kommertspanga ja Läti Hoiupanga noteerimise kohta Riia börsil.

Teist päeva järjest liikusid Leedu aktsiad selgelt üles. Olulisimaks uudiseks oli teisipäeval Medienos Plau?ase ost Soome Metsa-Serla poolt, mida investorid pidasid selgelt positiivseks. Medienose aktsia hind võib maaklerite arvates tõusta praeguselt 11,55 litilt 12--16 litile. Põhinimekirjas näitas tugevat tõusu ka Hermis. A-nimekirjas oli investorite lemmikuks Leedu Gaas, mille aktsia kallines maksimaalse võimaliku 10% võrra. Ka transpordifirmad jätkasid kiiret tõusu. Üldise veendumuse kohaselt suudab börs hoida tõusu selle nädala jooksul, kuid uute positiivsete uudiste korral ka kauem.

Vene turgude suuruudiseks oli senise krediidireitingu püsimajäämine, mis aktsiahinnad pärast nõrka algust järsult üles viis. Järgmistel nädalatel peaks Vene aktsiad olema kindlasti moesõna ning hinnatõus tõotab tulla väärikas.

Esmaspäev USA väärtpaberiturgudel möödus arvutifirmade languse tähe all. Compaq ehmatas investoreid teatega I kvartali nullkasumist ning see koos eelmise nädala halbade uudistega vedas kogu arvutitööstuse alla. Langejate seas olid nii Dell kui IBM. Ka Motorola jätkas reedest kukkumist. Analüütikute sõnul pole raha turult lahkumas ning investorid paigutavad seda tehnoloogiaaktsiatest ümber ohutumatesse sektoritesse. Laiemalt aitas langust pehmendada ka firmasid haaranud ühinemismaania, pikaajaliste võlakirjade tugevnemine ning langev nafta hind, mis rõõmustas lennufirmade omanikke.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing