Eesti Kindlustus kutsub värviga

12. märts 1998, 00:00

Nii julge ja atraktiivne sisekujundus ehmatas algul pisut ära, tunnistab Eesti Kindlustuse haldusdirektor Tõnu Lelumees nüüd.

Eesti Kindlustuse Rävala puiestee büroo kujunduses domineerivad kirkad värvid: toolid on erkrohelised, seinad säravkollased ja uks oran? ning ovaalse aknaga. Ruum on jaotatud vaheseinaga kaheks klienditeenindussaaliks.

Sisekujundajad Aivar Habakukk ja Enn Kivi tekitasid selle büroo kujundusega pretsedendi.

Kui 80ndate lõpus hakati Eestis büroosid ehitama, siis kardeti valget: oleks nagu haigla või meierei. Tänapäeval ollakse valgega nii ära harjunud, et muudmoodi ei tule meeldegi, selgitab Habakukk. Tallinna kesklinn on aga kujunemas väga aktiivseks piirkonnaks ja kes siin tegutseda tahab, peab silma paistma.

Sisekujundajad nimetavadki oma siinsete ruumide kujundamise eesmärgiks, et Eesti Kindlustuse maast laeni ulatuv klaasist välissein eralduks kogu maja koloriidist ja kutsuks klienti.

Habakukk ja Kivi nendivad, et kuigi sisekujundaja töö on alati kompromiss enda maksmapanemise ja tellija soovide vahel, oli tellijapoolne usaldus olemas. «Üllatus tuli hiljem,» muigab Habakukk.

Et Eesti Kindlustuses uue büroo üle mitmedki diskussioonid peetud on, Lelumees ei salga. «Arvamusi on seinast seinani. Võib tunduda, et eks see väike poisikesetemp oli.»

Lelumees märgib, et talle selline julge kujundus meeldib. «Eesti Kindlustuse üldkontseptsioonist läheb büroo muidugi välja, ent uude majja midagi väga konservatiivset pole ka mõtet teha,» lisab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing