Läti liha ei pääse Euroopa Liitu

12. märts 1998, 00:00

Läti uute eeskirjade kohaselt võib loomi tappa ka kodustes tingimustes. Euroopa Liidu liikmesriikides on loomade tapmine kodus keelatud, mis välistab Läti liha ekspordivõimaluse liidu maadesse.

Seni on veterinaarteenistus koostanud Läti piimatootjate nimekirja, kes on avaldanud soovi eksportida oma toodangut Euroopa Liitu.

Pärast nimekirja valmimist kontrollisid tootmistingimuste vastavust euronormatiividele Euroopa komisjoni eksperdid ning praegu turustavad 35 Läti piimatootjast kuus oma kaupa Euroopa Liidu maades.

Eelmisel aastal veeti Euroopa Liitu 400 tonni piimatooteid, millest peamised olid või, lõssipulber ja chedari juust.

Läti ekspordivõime suurendamiseks asendas riik senised ekspordisubsiidiumid sellest aastast tootmise hügieenistandardite parandamise toetamisega.

Läti veterinaarteenistuses on koostamisel ka kalatöötlejate ja -eksportijate nimestik.

Läti 119st registreeritud lihatöötlemisettevõttest ekspordivad oma lihatooteid praegu üksikud tootjad.

Üks ettevõte turustab oma toodangut Eestis, kuus ettevõtet SRÜ maades ning firma Ada?i-Kover, mis töötleb metsloomade liha, ekspordib oma toodangu peamiselt Saksamaale.

Euroopa Liit on lubanud Lätil turustada liidu maades ajavahemikul 1. juulist 1997 kuni 1. juulini 1998 1650 tonni loomaliha, 1100 tonni sealiha, 110 tonni kitse- ja lambaliha ning 550 tonni kanaliha, samuti 220 tonni vorsti ja 220 tonni loomalihakonserve. ETA

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing