Kodune vastuvõtt äripartneritele

13. märts 1998, 00:00

Eestlastel on pikaajaline kaunis traditsioon oma kodus külalisi võõrustada. Sugulaste-tuttavate tarbeks tehtud peod perenaisele ja peremehele erilist peavalu ei valmista, küll aga võib probleeme tekkida nn ametliku vastuvõtu, näiteks äripartnerite ja nende kaaslaste võõrustamisel.
Esmalt tehke endale selgeks, mis eesmärgil külalised tulevad. Juhul kui tahetakse koduses õhkkonnas ennekõike tööjutte ajada, peab arvestama, et muusika, joogid, toit ja teenindus moodustab asjalikule vestlusele vaid taustsüsteemi ja ei tohi mingil juhul tähelepanu äratada.
Toidud sobiks valmistada väikeste suupistetena, joogid valida nii, et need toiduga hästi sobiksid, samas aga poleks liiga kanged. Muusika ei tohi häirida vestlust.
Aeg-ajalt kutsutakse ärikaaslased koju ka lihtsalt ühiselt meeldivalt aega veetma ja sellisel juhul on igati tervitatav kõik see, mis aitab meeleolu luua. Siis erilisi piiranguid ei tehta. Oluline on, et oleks tore nii pererahval kui külalisel.
Peo ettevalmistus
- tehke endale selgeks peo eesmärk;
- otsustage summa, mille olete nõus kulutama;
- koostage külaliste nimekiri, saatke välja kutsed;
- juhul kui tunnete, et peo ettevalmistusega seotud kohustused ja paratamatu segadus kasvab üle pea, leidke endale abiks firma, kes pakub toitlustusteenust (catering)
- arutage koos firma esindajaga, milliseid toite ja jooke pakkuda;
- selgitage teenindajale kogu õhtu käik.

Võõrustaja meelespea

 • Kodusel vastuvõtul tervitab külalisi tavaliselt esimesena perenaine.
 • Ei ole hea toon teha teenindajale märkusi külalise kuuldes. Nii oma rahulolu kui mitterahulolu avaldatakse teenindajaga omavahel olles.
 • Vastuvõtu joogivaliku eest hoolitseb tavakohaselt peremees, toitude ja teeninduse eest kannab hoolt perenaine.
 • Juhul kui külalisi on palju ja ruumi vähe, võib peolaua katmata jätta ja paluda teenindajal pakkuda toite ja jooke kandikutelt.
 • Catering-firma toob kohale kõik vajaliku: lauad, toolid, laudlinad, lillekompositsioonid, serviisi, toidud, joogid jne.
 • Eraldage teenindajale ruum, kus nad saavad teha vastuvõtuks ettevalmistusi.
 • Selgitage teenindajatele oma kodukorda ja paluge neil jälgida teie pere reegleid.
 • Laste osalemisel vastuvõtul (peol) mõelge, millise tegevusega nende tähelepanu köita. Paluge teenindajal valida külaliste jaoks sobilik toit.
  Külalise meelespea
 • Perenaisele sobib alati lilli kinkida. Soovi korral võite lilled tänukaardiga saata ka järgmisel päeval.
 • Juhul kui pererahvas on nähtavale kohale asetanud külalisteraamatu (visiitkaardikandiku), olge lahke ja jätke oma visiitkaart ja kirjutage külalisteraamatusse loetavalt oma ees- ja perekonnanimi ning firma, mida esindate. Pererahva soovi korral võite kirjutada ka pikema teksti.
 • Raadio ettevõtlikule inimesele

  Äripäeva raadio 92.4

  Hetkel eetris

  Kava

   Vaata kogu kava
   Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
   06. December 2011, 19:34
   Otsi:

   Ava täpsem otsing