Lukoili peadirektor kohtub Mart Siimanniga

13. märts 1998, 00:00

Lukoili juht kohtub peaminister Mart Siimanniga reede ennelõunal. Alekperovi visiit on seotud nafta transiidiga ning sellega võivad kaasneda investeeringud, ütles peaministri nõunik Heido Vitsur. «Väljaspool igasugust kahtlust on, et Alekperov tunneb huvi, kas Vene kaubandusele on Eestis stabiilsed tingimused,» lisas ta.

Vitsuri sõnul kuulab peaminister Alekperovi seisukohad ja ettepanekud ära ning huvide kokkulangemise korral Eesti riigiga pakub Eesti-poolset toetust ja garantiisid.

Vitsur kinnitas, et riik ei hakka garanteerima ühtegi projekti, kuid saab tagada maa tõrgeteta eraldamise ja infrastruktuuride olemasolu.

Vagit Alekperov avaldas soovi kohtuda ka teede- ja sideminister Raivo Varega ning siseminister Olari Taaliga. Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Tommy Biene ütles, et kõneluste sisus pole veel kokku lepitud.

Siseministeeriumi pressiesindaja Piret Mürgi sõnul pole Olari Taaliga kohtumise täpset aega veel kokku lepitud, samuti teemasid, mida käsitletakse.

Lukoili pressiesindaja Mihhail Mihhailov ütles, et Vagit Alekperov kohtub Eesti suurettevõtjate assotsiatsiooni (ESA) esindajatega. ESA tegevdirektor Jaak Saarniit ütles, et kohtumine Alekperoviga on võimalik, kuid pole veel lõplikult kindel. Võimalikku kohtumist ei lükanud ümber ega kinnitanud ka Silmet Grupi juhatuse esimees Neeme Jõgi. Jaak Saarniidu andmetetel võib ASi Silmet Sillamäele ehitatav naftatöötlemistehas valmida koostöös Lukoiliga.

Nädala alguses külastab Alekperov Leedut ning kohtub peaministri Gediminas Vagnoriusega.

Lukoil on naftavarude ja ammutamise mahu poolest üks maailma suurimatest erakapitalil põhinevatest naftakompaniidest. Mullu ammutas Lukoil 62,3 mln tonni naftat. Kompanii tegutseb aktiivselt Venemaal, Balti riikides, Aserbaid?aanis, Kasahstanis ning teistes endiste NSV Liidu riikides, samuti Põhja-Aafrikas, Iraagis. Lukoil asutati 1991. aastal Lääne-Siberi linnades Langepas, Urai ja Kogalõm tegutsenud naftafirmade ühinemisel. Nende linnade nimede esitähtedest moodustati kompanii nimi.

Vagit Alekperov (47) lõpetas 1974. aastal Aserbaid?aani naftakeemiainstituudi mäeinserina ning tegi seejärel karjääri NSV Liidu naftatööstuses. 1991. aastaks tõusis Alekperov NSV Liidu nafta- ja gaasitööstuse ministri esimeseks asetäitjaks. 1992. aastast on ta Lukoili president.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing