Vene reiting alaneb ja püsib

13. märts 1998, 00:00

Moody's põhjendas oma otsust sellega, et ebastabiilsus rahvusvahelistel turgudel mõjutab Venemaad endiselt tugevalt, riigi kasvavad kohustused komplitseerivad riigivõla teenindamist ja pingestavad niigi pingelist fiskaalolukorda. Vene keskpanga valuuta- ja kullavarude kahenemine ning lühiajaliste võlakohustuste suurenemine vähendavad Venemaa maksevõimet. Tooraine hinnalangus maailmaturgudel avaldab negatiivset mõju Venemaa jooksevkontole ning rubla kõrge kurss vähendab Vene kaupade konkurentsivõimet.

Moody's otsus vallandas kolmapäeva õhtul enne turgude sulgemist järsu hinnalanguse Vene aktsiaturul, kus hommikupoolikul oli tõus. Nii Vene kui välisinvestorid asusid Vene aktsiaid müüma ning likviidseimate aktsiate hinnad langesid poole tunniga 3--5%.

USA fondianalüütikud peavad Moody'se hinnangut hoiatuseks, et Venemaa jääb Aasia kriisi laadsete välis?okkide suhtes haavatavaks.

River Capital Internationali juhatuse kaasesimees Steve Halliwell arvas, et Moody'se hinnang võis pidada paika paar kuud tagasi, kuid on nüüdseks aegunud. «Vene valuutareservid on taas kasvanud ja välisinvestorid naasnud Vene turule.»

Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch IBCA, kes varem oli ähvardanud Venemaa reitingut majandusolukorra tõttu alandada, andis hoopis optimistliku hinnangu ja jättis maareitingu (BB+) muutmata. IBCA direktor David Riley ütles põhjenduseks: «Venemaa valitsus on viimastel kuudel karmistanud fiskaal- ja monetaarpoliitikat ja ma usun, et nad saavutavad oma eelarve-eesmärgid.» INTERFAX-REUTERS-BNS-FT-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing