Mart Kutsar lahkub Silmetist

16. märts 1998, 00:00

«Silmetist lahkumine on kindel,» teatas Kutsar. «Olen täiesti vaba mees.»

Eelmise nädala alguses nimetati Silmeti tegevjuhiks ASi Kiviter endine juhataja Jüri Soone. Mart Kutsar pidi jätkama tööd ASi Silmet Grupp tütarettevõtte Sillamäe Sadam naftatöötlemisprojekti juhina. «Ootasin kirjalikku pakkumust, aga seda ei ole tehtud,» sõnas Kutsar.

Silmet Grupi juhatuse esimees Neeme Jõgi ütles, et ta ei soovi Kutsari lahkumist enne tänast kohtumist temaga kommenteerida. «Ka mina olen seda kuulnud, aga ta ei ole teatanud soovist lahkuda,» ütles Jõgi Kutsari võimaliku lahkumise kohta.

«Tänase seisuga ei ole sõlmitud naftaprojekti juhi lepingut,» lausus Jõgi reedel.

Tema sõnul ei ole Silmet kedagi sellele kohale otsinud, sest Mart Kutsar ei ole firmast lahkunud.

On väidetud, et Mart Kutsari Silmetist lahkumise põhjus on kahtlemine naftatöötlemistehase tasuvuses Sillamäel. Sarnast kahtlust on avaldanud ka teised Eesti kütusefirmade juhid. Naftatöötlemistehase ehitamisest Sillamäele teatas Silmet Grupp eelmisel nädalal.

Mart Kutsar kinnitas, et ta sai alles eelmisel esmaspäeval teada enda vabastamisest Silmeti juhataja kohalt. «Kusjuures mingit põhjust selleks ei ole,» lisas ta.

Silmet on kutsunud tööle erastamisagentuuri erastamisüksuse endise direktori Avo Annuse, kes lõpetas reedel töö erastamisagentuuris.

Avo Annus jätkab oma ametiteed Silmet Grupi finantsdirektorina. «Üks põhjus on selles, et mulle tehti huvitav tööpakkumine,» sõnas Annus.

Ta ütles, et ülesanne, miks ta kunagi erastamisagentuuri tööle tuli, on tänaseks täidetud. Annus läks erafirmast erastamisagentuuri kaks aastat tagasi Phare-programmi juhiks, mille ülesanne oli infrastruktuuriettevõtete ettevalmistamine erastamiseks.

«Kui ma tööle tulin, rääkisime erastamisagentuuri peadirektori Väino Sarnetiga, et jään üheks-kaheks aastaks,» lausus Annus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing