Tartu maantee alguse büroopindade rendi- hinnad aasta pärast

16. märts 1998, 00:00

Tartu maantee alguses peaks bürooruumide rendihinnad aastaga tõusma keskmiselt 10%. Üks hinnatõusu põhjustaja on Tartu maantee pikendus, samuti suurendavad piirkonna bürooruumide rendihinda ehitatavad majad. Näiteks Ühispanga uues hoones on rendihinnad kindlasti kõrgemad kui 200 kr/m², isegi üle 250 kr/m².

Olemasolevates büroohoonetes jäävad rendihinnad samaks või tõusevad veidi.

Piirkond on küll jõudsalt arenema hakanud, aga täna kummitavad Tartu maantee algust veel vanad tuttavad -- äärmiselt nigelad parkimistingimused, ülekoormatud liiklus ja müra.

Lähema aasta jooksul ei ole valmimas piisavalt kvaliteetseid rendipindu, teadaolevates ehitistes leiab büroopind omaniku rohkem ostja näol. Pikemas perspektiivis peaks rentnike suhtumine sellesse rajooni muutuma positiivsemaks.

Bürooruumide rendihinnad peaksid aastaga tõusma 10%. Keskmist rendihinda tõstavad piirkonda ehitatavad uued hooned, Ühispanga hoones on rendihind ilmselt 250 kr/m². Uutes büroohoonetes on ka täna rendihind 250 kr/m², remonditud ruumide eest varem valminud majades küsitakse praegu keskmiselt 180 kr/m². Olemasolevates büroohoonetes rendihinnad aastaga ei muutu.

Võib-olla küsitakse täna 250 kr/m² juba veidi ennatlikult, seda tehakse arvestusega, et piirkonnast kujuneb väike kohalik city.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing