Uus andmebaaside hõlma alt müüja on liikvel

17. märts 1998, 00:00

Viimase poolteise kuu jooksul on kümned firmajuhid saanud kirju, milles Klubi kutsub 5000 krooni eest liikmeks astuma. Klubi liikmetele pakutakse võimalust esitada päringuid mobiil- ja tavatelefonide numbrite ning nende omanike kohta, samuti äri- ja autoregistri andmete ning lihtsamate taustauuringute kohta. Lisateenuste hulgas mainitakse ka jälitustoiminguid, sealhulgas pealtkuulamist, pildistamist ja otsest jälitustegevust.

Klubi ainus kontakt on Tallinnas Sõpruse puiesteel asuva sidejaoskonna postkast nr 5808, mis peaks kuuluma Argo Vahelinile.

Keskkriminaalpolitsei abidirektor Andres Anvelt ütles, et sellenimelist isikut Eestis registreeritud ei ole.

Anvelt kinnitas, et postkasti tegelik omanik on kindlaks tehtud ja tema hinnangul on tegemist kelmusega. Kahtlusaluse isiku nime ei olnud ta nõus ütlema.

«Esialgu veel kriminaalasja algatatud ei ole,» sõnas Anvelt.

Keskkriminaalpolitsei abidirektor ütles, et 1996. aasta sügisel seadusevastase info müümises süüdistatud Imre Perli andmebaaside variatsioonid on seni liikvel. Ta eitas samas nende kattuvust riigistruktuurides kasutusel olevate andmebaasidega.

Ühe Eestis tegutseva õigusbüroo omanik kinnitas, et talle on pakutud vähemalt 12 erinevat andmebaasi, sealhulgas ka Imre Perli oma. Info on salvestatud tavaliselt CD-ROMile või arvuti flopiketastele ning sellise infopaketi hind ulatub 25 000 kroonini.

«Hea tahtmise korral on võimalik kõike saada, ka näiteks ühekordseid mobiiltelefoni kõneeristusi, mille eest tuleb maksta 800--1000 krooni,» rääkis nimetatud isik.

Ühe suurettevõtte juht ütles samuti, et temale on käidud pakkumas salajasi andmebaase. Tema sõnul küsiti põhiandmebaasi eest 20 000 krooni, kõneeristuse lisapaketi eest 10 000 krooni. Seejuures lubati viimast andmebaasi pidevalt uuendada, lisas ta.

ASi Eesti Mobiiltelefon (EMT) pressiesindaja Jüri Kriisemann pidas absurdseks väidet, et turult on võimalik osta EMT klientide kõneeristusi.

«Meie käest ei ole neid küll võimalik saada,» väitis Kriisemann. Ta lisas, et ta pole ka sellekohaseid pretensioone kuulnud.

Imre Perli suhtes algatatud kriminaalasja lõpetas Tallinna uurimisbüroo oktoobris süütõendite puudumise tõttu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing