18. märts 1998 kell 22:00

Baltic Beverages Holding laieneb Venemaal

Baltika tegevdirektor Taimuraz Bolejev pidas Moskva aselinnapea Valeri ?antseviga läbirääkimisi. Kõne all oli Baltika 25 miljoni dollari suurune investeering Moskvas kas uue õlletehase ehitamisse või mõne vana tehase rekonstrueerimisse. Otsuseni loodetakse jõuda sügisel.

Baltika toodab Peterburis sama palju õlut nagu viis Moskva õlletehast kokku ning tema käes on 17% Venemaa õlleturust, mis teeb aastaseks kasvuks 7%. Peterburi piirkonna õlleturust on Baltika käes ligi 50% ja Moskvas, kus tal on oma müügifirma, umbes kolmandik. Aselinnapea ?antsevi sõnul toodetakse Moskvas õlut liiga vähe ja pealegi on see kehva kvaliteediga.

Rostovis asuva õlletehase Donskoje Pivo töötaja ütles, et BBH soovib suurendada ettevõttes osalust oma Peterburi tütarfirma Baltika kaudu. Baltika kinnitas, et firma tahab osta Donskoje Pivo 60 miljoni rublase aktsiaemissiooni. Praegu on Baltika kontrolli all 60% Donskoje Pivo aktsiatest. Donskoje Pivo aktsiakapital on 45,65 miljonit uut rubla.

Baltika tahab investeerida kahel eeloleval aastal Donskoje Pivosse 30 miljonit dollarit ning suurendada tootmist mulluselt 72 miljonilt liitrilt 200 miljonile liitrile, misjärel Rostovi õllefirma tõuseb Vene suurimate õlletootjate hulka. DI-INTERFAX-BNS

Hetkel kuum