18. märts 1998 kell 22:00

Kahesüsteemne mobiiltelefon avardab maailma

Täna esitleb Siemens Hannoveris, rahvusvahelisel telekommunikatsioonimessil CeBit'98 oma uut kahesüsteemset GSM- mobiiltelefoni S15.

Tegemist on läbimurdelise tootega mobiilsideturul, mis võimaldab kasutada telefoni nii GSM 900 kui GSM 1800 süsteemis. Eestis kasutatakse seni GSM 900 süsteemi, kuid on kaalutud ka GSM 1800 kasutuselevõttu mobiiltelefonidega tihedalt kaetud regioonides, nagu Tallinn ja Tartu.

Tänu kahesüsteemsusele on võimalik Siemens S15 kasutada kõikjal Euroopas, kus toimib mobiilsideoperaatori roaming. Kasutaja jaoks jääb üleminek ühelt süsteemilt teise märkamatuks, kõne ei katke ja kvaliteet ei halvene isegi rahvusvaheliste kõnede puhul.

Siemensi S15 pakub kasutajale mitmeid lisafunktsioone. Näiteks telefonimärkmik, millesse on võimalik salvestada kuni 255 telefoninumbrit ja nime. Mälusse talletatud numbritest on võimalik moodustada kasutajagruppe. S15 jätab mällu 10 viimati sissetulnud kõne numbrid. Numbrite ja nimede vaatluse teeb mugavaks suur ja selge neljarealine ekraan.

Lihtsates ja arusaadavates kasutajamenüüdes liikumiseks on telefoni esipaneelil spetsiaalne klahv. Sama klahvi abil saab kõne ajal reguleerida mikrofoni tundlikkust ja kuulari helitugevust. Siemens S15 klahvid on kaetud orgaanilise klaasi kihiga, mis muudab need kulumiskindlaks.

Kasutajasõbralik on ka S15 toitesüsteem, standardaku võimaldab ooteaega kuni 80 tundi ja kõneaega kuni kolm tundi. Lisavarustuses olev suure võimsusega NiMH-aku annab ooteajaks 208 tundi ja kõneaega 10 tundi, sealjuures telefoni kaal on vaid 180 g.

Lisavarustusse kuulub ka vibraatoriga lisaaku, mis võimaldab ooteaega 45 tundi ja kõneaega kaks tundi. S15 annab ise kasutajale märku, kui akut on vaja laadida.

Lisavarustusse kuuluvad veel hands-free autovarustus, autolaadija, autohoidik, data- kaart ja laualaadija.

Siemens S15 on tõhusaks abimeheks liikuvale ärimehele, võimaldades faksi ja andmesidet PCMCIA-kaardi olemasolul läbi laptop-arvuti. Siemensi S15 võimaldab ka saata ja vastuvõta SMS- sõnumeid pikkusega kuni 160 tähemärki.

S15-l on võimalik valida 20 erineva helinatooni vahel. Helinafunktsiooni saab lihtsalt välja lülitada, et vältida ebameeldivaid olukordi näiteks kooslolekul.

S15 võimaldab vastata korraga kahele kõnele, jättes ühe neist ootele ning saab pidada ka kolmepoolset konverentskõnet. Kõne ajal on võimalik sisestada telefoni mällu numbreid ja teksti.

Peale rohkete lisafunktsioonide üllatab Siemens S15 sisseehitatud kalkulaatoriga, mis võimaldab näiteks arvutada valuuta kurssi reisil olles.

Hetkel kuum