22. märts 1998 kell 22:00

Keskerakond kangutab Ivi Eenmaad

Koostöölepet pole veel tühistatud, kuid edasine koostöö sõltub Koonderakonna käitumisest, ütles Tallinna volikogu esimees, Keskerakonna juht Edgar Savisaar. Ta lisas, et neljandat koostöölepingut tema erakond enam Koonderakonnaga kindlasti ei sõlmi.

Tallinna abilinnapea Peeter Kreitzbergi sõnul on linnapea kohus anda abilinnapeadele juhiseid, kuid praegune linnapea seda ei teinud. Juhiste andmise asemel esitas Eenmaa hoopis umbusaldusavalduse Edgar Savisaare tagandamiseks.

Umbusaldusavalduses esitatud argumendid pole tõsiseltvõetavad, ütles Kreitzberg. «Umbusalduse avaldamise peapõhjuseks on ikkagi väide, nagu toonuks Keskerakond Robert Lepiksoni tagasi volikokku,» ütles Kreitzberg.

«Ivi Eenmaa hindas hetkel olukorda valesti vähese poliitilise kogemuse tõttu ja see võib talle nüüd kurjalt kätte maksta,» ütles Savisaar.

Tallinna linnavolikogu avalike suhete nõuniku Jakko Väli sõnul ei esita Keskerakond arvatavasti Koonderakonnaga seotud Ivi Eenmaale umbusaldusavaldust ka siis, kui Savisaar jääb tagandamata. «Ta saab siis ise aru, et tema mäng on läbi ja ta taandab ennast linnapea kohalt,» ütles Väli.

Neli aastat tagasi, kui ilmnes oht, et Siim Kallas saab peaministriks, sõlmis Koonderakond Keskerakonnaga koostöölepingu. Niipea kui oht oli möödas, tühistas Koonderakond koostöölepingu, ütles Tallinna linnavolikogu liige Liina Tõnisson.

Aasta hiljem sõlmis Koonderakond Keskerakonnaga teise koostöölepingu, et koos moodustada valitsus, kuna Koonderakond ei tulnud sellega ise toime. Nüüd vedas Koonderakond kolmandat korda alt, lisas Tõnisson.

Savisaare sõnul ei andnud Koonderakonna juhatus umbusalduse avaldamiseks luba, vaid soovitas jätkata konsultatsioone võimuliidu säilitamiseks, kuid Koonderakonna aseesimees ja linnapea Ivi Eenmaa rikkus juhatuse otsuseid.

Nüüd tuleb otsusele jõuda, kui tõsiseltvõetav on Koonderakond ja kas on võimalik nendega koostööd jätkata, ütles Savisaar.

Hetkel kuum