22. märts 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Vene riigiduuma kinnitas reedel kolmandal ja viimasel lugemisel Vene tootjate majandushuvide kaitse seaduse, mille eesmärk on kaitsta Vene tööstust väliskonkurentsi eest.

Vastavalt seadusele moodustab valitsus spetsiaalse föderaalkomisjoni, mille ülesanne on kohalike tootjate kaitse ebaausa konkurentsi eest.

Kui komisjon selgitab välja, et mingit kaupa veetakse Venemaale sisse nii suures koguses ja tingimustel, mis kahjustavad või võivad kahjustada Vene majandust, võib Vene valitsus rakendada meetmeid, näiteks impordikvoote või tollitariife. Seadus lubab valitsusel ka importi ajutiselt piirata.

Seadus ei hõlma kauplemist teenuste, intellektuaalse vara, investeeringute ning valuutaga. INTERFAX-BNS

Ventspils Nafta juhtkond kaalub naftalaadimistariifide alandamist, põhjendades otsust nafta hinnalangusega maailmaturul.

Samas kutsub firma üles ka teisi naftatranspordiketti kuuluvaid Läti, Leedu, Vene ja Valgevene firmasid tariifide alandamist kaaluma.

Praegu võtab VN tonni nafta ja naftatoodete ümberlaadimise pealt 5,5 dollarit tonnist. BNS

Vene valitsus kuulutas reedel välja suurima riikliku naftafirma Rosneft 75% aktsiate erastamise. Aktsiapaketi alghind on 2,1 mld dollarit.

Aktsiate ostmise vastu on huvi ilmutanud Oneximbank koos British Petroleumiga, Gazprom koos Dutch-Shelliga ning Vene uus naftahiiglane Juksi.

Enampakkumine algab 24. märtsil ning kestab 45 päeva.

Möödunud aastal tootis Rosneft 13 miljonit tonni naftat ja 51 miljardit kuupmeetrit gaasi. Firma kontrolli all on kuus naftatootmisfirmat ja kolm naftatöötlemisettevõtet ning turundusfirmade võrk. AP-BNS

Poola linna Dunowd ja Rootsi Karlshamni ühendav elektrikaabel peaks valmima poolteise aasta pärast, ütles Poola majandusminister Janusz Steinhoff Gdanskis Läänemere riikide majandusministrite kohtumisel.

Vastu tulles keskkonnakaitsjate nõudmistele on projekti maksumust 270 mln Eesti krooni võrra suurendatud, millega kogumaksumuseks saab 4,8 mld krooni.

Rajatava kaabli pikkus on 260 kilomeetrit, võimsusega 600 MW elektrienergiat. REUTER-ÄP

Hetkel kuum