22. märts 1998 kell 22:00

Pärnu lihatööstus lõpetas

«Tooraine lõppes nädal aega tagasi poole päeva pealt, tänaseks on ka valmistoodang müüdud,» lausus Kärmas. «Homme arutame ettevõtte osanikega, mida edasi teha.» Kärmas pidas tõenäoliseks, et osanikud ettevõtte likvideerivad.

Rakvere lihakombinaadi äridirektori kohusetäitja Andrus Sonts ütles, et Pärnu piirkonnas on müük viimase aastaga kasvanud kolmandiku võrra. «Nii kuidas nemad vaikselt kustunud on, nii on meil samal ajal seal piirkonnas pidev tõus olnud,» rääkis Sonts. Tema sõnul on ka eelmisest nädalast alates tulnud juurde mitmeid uusi kliente.

Saaremaa liha- ja piimatööstuse peadirektor Andi Saagpakk ütles, et Pärnu piirkonnas on Saaremaa tööstuse turuosa just eriti sel aastal suurenenud. «Ilmselt saab seda osalt ka nende hääbumisega seostada,» lausus ta.

Saagpaku sõnul pole lihatöösturite hulgas kuulda, et mõni suurem kombinaat Pärnu tööstuse ära ostaks. «Pärnu lihatööstust peetakse väheperspektiivikaks, tal pole turuosa,» lisas Saagpakk.

See tööstus on nii amortiseerunud, et teda pole mõtet korda teha, ütles Karree lihatööstuse juhataja Kalev Villem. «Odavam on ehitada uus tööstus.» Ka Villem kinnitas, et Eestis pole lihatööstust, kes võiks Pärnu kombinaadi vastu huvi tunda ja selle ära osta.

Pärnu lihatööstuse eelmise aasta käive oli 25 miljonit krooni, ettevõte tootis suitsulihatooteid.

Lihatööstuses töötab ligi 170 inimest.

Hetkel kuum