23. märts 1998 kell 22:00

Boriss Jeltsin ehmatas turge

President Jeltsini eilehommikune valitsuse laialisaatmise ning tema enda ajutiseks valitsusjuhiks astumise ukaas vallandas valuutaturgudel esialgu paanika. Presidendi otsus oli turgudele väga ootamatu ning investorid hakkasid kiiresti müüma Saksa marka. Mark on väga tundlik igasuguste ebastabiilsusilmingute suhtes Venemaal, sest Saksamaa pangad on seal massiivselt esindatud. Igasugune halb uudis Venemaa kohta on halb ka margale, mistõttu dollari kurss DEMi suhtes tõusis Euroopa turgude avanedes viimase poolteise nädala kõrgeima kursini (1,8373 marga ehk 14,6984 kroonini). Hiljem, kui Jeltsin rahustas üldsust ning kinnitas, et riik ei tagane reformidest, hakkasid investorid tasapisi dollarit taas müüma. Investorid said kinnitust reformide jätkumisele veel pärast senise energeetikaministri Sergei Kirijenko nimetamist peaministri kohusetäitjaks. Kirijenkot peetakse reformide pooldajaks ning senise asepeaministri, Venemaa majandusreformide sümboli Boriss Nemtsovi lähedaseks kaastöötajaks.

Turgude rahunemise tõttu jäi dollaril 1,84 DEMi tasemest läbi murdmata ning pärastlõunal langes USD juba alla 1,83 marga.

Jaapani jeeni suhtes tõusis dollari kurss Aasia turgudel 130,87 jeeni tasemele. Jaapani keskpanga interventsiooni kartuses USD tõus peatus, aga ei langenud ka alla 130 jeeni. Jaapani valitseva liberaaldemokraatliku partei esindajatelt tuli teade, et riigi majandusliku stimuleerimise pakett avalikustatakse reedel, 27. märtsil. Teated maksukoormuse alandamise kohta on vastuolulised.

Hetkel kuum