23. märts 1998 kell 22:00

Jeltsin mõjus ka Eesti turule

Tallinna börs püsis ka eile viimastele päevadele iseloomulikult väheliikuv. Hommikune uudis Venemaa valitsuse tagandamisest muutis turu siiski närviliseks ja veelgi ettevaatlikumaks.

Nähes Venemaa börsi kiirelt tõusmas, muutus kauplemine ka Tallinna börsil veidi elavamaks, kuid päeva kokkuvõttes jäi börsisüsteemi käive siiski tagasihoidlikule 58,1 mln kroonile. ÄP indeks püsis taas kogu päeva ülimalt stabiilne, lõpetas õhtul paar protsendikümnendikku reedeõhtusest tasemest allpool, 768,08 punktil.

Ilma oluliste kohalike uudisteta möödunud päev jättis enamiku börsil kaubeldavate aktsiate hinnad endisele tasemele. Märkimisväärse liikumise tegid kaks tuntud tööstusaktsiat -- Saku õlletehas +4,5% ja Norma -4,1%.

Norma aktsia eilse languse tingis ilmselt Venemaal toimuv. Veidi üllatavalt ei mõjunud Norma aktsiale kuidagi teated Avtovaziga pikendatud ja Avtozaziga sõlmitud lepingutest. Norma aktsia käive oli keskpärane -- 2,79 mln kr.

Küllalt suur huvi valitses eile börsil veel Tallinna Kaubamaja ja Kalevi aktsia vastu -- käibed vastavalt 3,2 ja 3,9 mln kr, ja aktsiate hinnad kerkisid 2,2% ja 1,69%.

Hetkel kuum