23. märts 1998 kell 22:00

Mart Siimanni antud lubadus on katteta

Riigikogu Koonderakonna fraktsioon hääletab täna pankade laenukahjude reservi 2% määra poolt, mis on vastuolus pankuritele antud peaminister Mart Siimanni lubadusega tõsta määr 5 protsendini.

«Kompromissimeister on oma töö teinud,» kommenteeris Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Andres Taimla Koonderakonna fraktsiooni vastandumist peaminister Mart Siimanni antud lubadusele. Taimla sõnul on 2protsendilist reservimäära toetav Olev Raju Koonderakonna fraktsioonile autoriteetsem kui kõigiga kompromissi otsiv Mart Siimann.

Pangaliidu tegevdirektor Viktor Hütt ütles, et raske on ajada asju erakonnaga, kus üks mees ütleb üht ja teine mees võitleb mõne teise asja eest.

«Nii peaminister kui ka opositsiooni esindajad ütlesid, et 5protsendilise määra taastamisega probleeme ei tule,» lausus Hütt näiliselt edukalt lõppenud lobby-töö kohta poliitikute seas.

Peale Koonderakonna on 2protsendilise määra poolt otsustanud hääletada Maaliidu, Maarahva erakonna ning Pensionäride ja Perede liidu saadikud.

Ühinenud opositsiooni erakonnad hääletavad 5protsendilise maksuvaba reservi poolt, ütles Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Andres Taimla.

Liina Tõnisson keskfraktsioonist ütles, et tõenäoliselt ei hääleta Keskerakond täna ühegi parandusettepaneku poolt. ÄP

Hetkel kuum