23. märts 1998 kell 22:00

Moe piiritusetehase juht soovib erastamist

Moe piiritusetehase juhatus on huvitatud selgetest omanikest, märkis Harmipaik. «Riik on ebamäärane ja vähese otsustusvõimega omanik,» sõnas Harmipaik. Praegu kuulub Moe piiritusetehase aktsiakapitalist 67 protsenti riigile.

Piiritusetehase juht rääkis, et praegu on ettevõte siseturul veel konkurentsivõimeline, aga arvestades riigi kui omaniku vähest otsustusvõimet, jääb ettevõte pikas perspektiivis erakapitalile selgelt alla.

Selle aasta erastamisprogrammi vastuvõtmine on edasi lükkunud, sest valitsuskoalitsiooni parteide vahel on erimeelsused ka Moe piiritusetehase riigile kuuluvate aktsiate erastamise küsimuses.

Harmipaiga kinnituse kohaselt ei pea paika maaparteide kartus, et juhul kui piiritusetehas erastatakse, ei ostaks see kohalikelt põllumeestelt enam teravilja.

«Siinne teravili on kvaliteedinäitajate järgi tunduvalt sobivam piirituse tootmiseks kui näiteks idast -- Venemaalt või Ukrainast -- sisseostetud vili,» sõnas Harmipaik.

Ta lisas, et siinsed viljakasvatajad on oma vilja hinnaga täiesti konkurentsivõimelised, mistõttu kartused, et piiritusetehas vilja kokkuostu lõpetab, on asjatud. «Lõpuks otsustab ikka majandus, mida me tooraineks kasutame,» lausus piiritusetehase juht.

Moe piiritusetehase kolmandiku aktsiate omanik OÜ Tulivesi on seisukohal, et ettevõtte põhikirja järgi on neil riigi aktsiate eelisostuõigus.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et tema arvamuse kohaselt Tulivesil Moe aktsiate eelisostuõigust pole ning piiritusetehase riigiaktsiad müüakse tõenäoliselt eelläbirääkimistega enampakkumise teel.

Hetkel kuum