Tagandas valitsuse

24. märts 1998, 00:00

President palus lahkuval valitsusel täita oma kohuseid uue valitsuse moodustamiseni, kuid vabastas eraldi käskkirjaga ametist siseminister Anatoli Kulikovi ja esimese asepeaministri Anatoli T?ubaisi.

Oma otsust põhjendas president sellega, et riik vajab otsustavamat valitsust, mis jätkaks energilisemalt reforme.

Televisioonikõnes ütles Jeltsin, et tavalised inimesed ei ole seni tundnud oma olukorra mingit paranemist.

Venemaa 1993. aasta põhiseaduse paragrahvi 111 kohaselt on presidendil kaks nädalat aega uue peaministrikandidaadi nimetamiseks, kelle parlamendi alamkoda peab nädala jooksul heaks kiitma.

Analüütikute arvates oli valitsuse väljavahetamise hetk halvasti valitud, kuid nad on kindlad, et reformid jätkuvad.

Maailmapanga endine peaökonomist Moskvas Charles Blitzer ütles, et Jeltsini hetkevalik ei olnud juhuslik, sest Venemaa finantskriis on läbi, rubla stabiliseerunud ning intressimäärad alanenud.

Venemaa keskpank teatas eile tehtud avalduses, et kasutab kõiki tema käsutuses olevaid vahendeid rubla ja turu stabiilsuse hoidmiseks. Keskpank lubas jätkata senist monetaar- ja krediidipoliitikat ja hoida rubla kurss varem väljakuulutatud graafikus. Keskpank deklareeris, et valitsuse vahetusele ei järgne tõsiseid muudatusi finantsturul, ning avaldas lootust, et uus valitsus hakkab tegelema rohkem majandusega ja vähem poliitikaga.

Vene rahandusministeerium lükkas edasi kavandatud euroobligatsioonide emissiooni, mis on tänavu esimene pärast Aasia kriisi mõjust toibumist.

«Venemaa välispoliitika teenib pikaajalisi rahvuslikke huve, mistõttu välispoliitika jääb muutumatuks ka pärast valitsuse vahetumist,» teatas Kremli pressiesindaja Sergei Jastr?embski.

Ära ei jää ka kolmapäevale kavandatud Boriss Jeltsini, Helmut Kohli ja Jacques Chiraci tippkohtumine. Kuid et arstid ei soovita Jeltsinil veel lennata, ei kohtuta mitte Jekaterinburgis, vaid valitsuse residentsis Moskva lähedal. REUTERS-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing