Tallinna Pank ootab oma raha

24. märts 1998, 00:00

«Hetkel pole me veel midagi tagasi saanud, kuid see tuleb kindalt, hiljemalt maikuu jooksul,» kinnitas Tallinna Panga välispangandusdivisjoni juhataja Ülle Põldaas.

Põldaasa sõnul on pangal olemas Peterburi arbitraa?ikohtu otsus, et raha, mis oli blokeeritud kontol, tuleb tagastada. Tagastatav summa on 700 000 krooni.

Forekspanga turundusdirektori Ranno Pajuri sõnul sai Forekspank oma mullu augustis arestitud raha tagasi tänavu jaanuaris. Vene maksupolitsei arestis Forekspanga kontodel ca 30 mln kr.

ERA Pank sai jaanuaris tagasi 6 mln krooni arestitud raha. Panga juhatuse esimees Jaak Kiiker ütles, et kahjutasu osas pole veel hagi algatatud, kuid seda tehakse.

Venemaa maksupolitseiga läks vaidlus lahti seetõttu, et maksupolitsei väitis, nagu oleksid Balti riikide pangad rikkunud Venemaa maksu-, valuuta- ja pangandusseadusi, mille tagajärjel viidi riigist välja olulisi summasid. Kõik pangad vaidlustasid selle Peterburi arbitraa?ikohtus, mis ka maksupolitsei nõude tühistas ja otsustas, et raha tuleb tagasi maksta.

Krediidipanga direktori Andrus Kluge sõnul ei lõpe protsessid Vene maksupolitsei ja Balti pankade vahel niipea. Praeguseks on Venemaa maksupolitsei algatanud uue nõude Balti riikide pankadele, sh Tallinna Pangale ligi 164 mln kr ja Forekspangale 3 mld kr. Ülle Põldaasa sõnul on see tingitud Venemaa seaduste regulatsioonist, mida võib tõlgendada mitmeti. Ta ütles, et seegi on kohtus vaidlustatud ja esimene võit nõude üle on juba saavutatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing