Forekspank: Venemaa võimude hiigelnõue pole täideviidav

25. märts 1998, 00:00

Venemaa seaduste ja kohtupraktika kohaselt kuuluvad sarnased otsused eelnevale kohtulikule kontrollile, leidis Forekspanka Peterburis esindav advokaadibüroo Neva-Just.

Forekspank on oma korrespondentkonto kaudu valuutaoperatsioone teostades järginud Venemaa seadusi ning on valmis seda õigusorganitele vajaduse korral tõestama, kinnitas Forekspanga finantsdirektor Raivo Erik.

Venemaa valuuta- ja ekspordikontrolli teenistuse loode regiooni keskus saatis Forekspangale kontrollakti, milles väidab, et Forekspank on rikkunud korrespondentkonto kasutamise eeskirju konverteerimistehingute sooritamisel korrespondentkonto kaudu Me?kombanki Peterburi filiaalis.

Vene valuuta- ja ekspordikontroll nõuab Forekspangalt 206,7 miljoni dollari ehk üle 3 miljardi krooni kandmist Venemaa riigituludesse.

Kontrollaktiga kaasneva otsusega nõutav 206,7 miljonit USA dollarit on võrdne rubla ja USA dollari konverteerimistehingute kogumahuga, mis on tehtud ajavahemikul 1. juunist 1996 kuni 31. juulini 1997 Forekspanga korrespondentkontol.

Ekspordikontroll on süüdistanud ka teisi Balti panku valuutatehingute eeskirjade rikkumises. Veebruari lõpus saavutas Krediidipank esitatud nõuete suhtes võidu.

Mullu augustis süüdistas Peterburi maksupolitsei mitut Balti panka maksude tasumata jätmises korrespondentkontodelt. Kõik pangad kaebasid maksupolitsei kohtusse ja saavutasid samuti võidu. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing