Mugav töökoht toetab tulemust

26. märts 1998, 00:00

Kuna kontoritööline tegutseb oma töökohal suurema osa päevast, siis tuleks töökoht tema füüsisele sobivaks ja võimalikult funktsionaalseks teha. Arvestada tuleb, et inimene teeb kontorilaua taga mitmeid operatsioone, mille kõigi mugavaks sooritamiseks peaks töökoht olema kohaldatud.

Elektrimootoriga reguleeritav laud, mille kõrgust saab muuta, tagab inimesele mugava võimaluse töötada nii istudes kui püsti. Laua jalad on viidud nii kaugele laua alla, et need toolil istuva inimese jalgade liikumist ei segaks

Hea laudade ja riiulite süsteem on ehitatud nii, et inimene saaks toolil sõites talle vajaliku kätte ilma end väänamata või venitamata.

On mugav, kui inimesel, kes pidevalt arvutihiirega töötab, oleks võimalik valida hiirepadja kõrgust. Peale selle toetaksid hiirega töötavat kätt ka üles-alla reguleeritavad tooli käetoed. Tugi, millele tööd tehes käe toetada saab, väldib pingeid õlgades, mis omakorda ei lase tekkida aju verevarustushäireid. See ei väsita ja hoiab mõttetegevuse virge. Peale kõrguse peaks käetugede asendit saama mugandada ka laiuses, sest inimesed vajavad istumiseks erineval määral ruumi.

Tooli peaks olema võimalik lasta nii madalale, et jalad kindlalt vastu maad toetaksid. Kui tool on liiga kõrge, surub toolipõhja serv jala veresooned kinni ja üldine vereringe on häiritud.

Soovitav on kasutada edasi-tagasi reguleeritava põhjaga toole, sest inimeste jalad pole ühepikkused ja nii saab valida asendi, et nimmekoht kindlalt toetuks.

Tooli seljatugi peaks olema selga toetava kujuga ning vastavalt inimese pikkusele üles- alla reguleeritav.

Kuna inimene ei suuda kogu päeva töötada ühtmoodi intensiivselt, vajab ta lõõgastuseks lühikesi puhkehetki.

Seetõttu on hea, kui toolidel on ka mitmes suunas ja kõrguses reguleeritav peatugi.

Ebamugav töökoht väsitab töötajat, tekitab lihaspingeid ning verevarustushäireid.

Seepärast on firmadel kindlasti mõttekam kulutada korraliku tooli peale, kui hiljem kanda kahjusid töötaja väsimusest tekkinud vigade tõttu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing