Riik suunab stabilisatsioonifondi välismaal 300 miljonit krooni

26. märts 1998, 00:00

Koos juba väljaviidud 700 miljoni krooniga moodustab stabilisatsioonifondi maht märtsi lõpus miljard krooni. Täiendav 300 miljonit tuleb riigieelarve eelmise aasta ülelaekumisest, kinnitas riigikassa juhataja kohusetäitja Helju Valdre.

Valdre sõnul peab raha stabilisatsioonifondi minema kuu lõpuks ehk hiljemalt 31. märtsiks.

Peaministri majandusnõunik Heido Vitsur ütles, et raha viiakse välja kinnitatud graafiku alusel.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja sõnul ei kuulu graafik avalikustamisele. «See on majasisene dokument. Täpsed kuupäevad ning väljaviidavad mahud sõltuvad eelarvelaekumistest,» tõdes ta.

Vitsur kinnitas, et raha on väljaviimiseks olemas ja sellega probleeme ei teki. Tema väitel ei tule fondi raha jooksvast eelarvest, vaid riigikassa jääkidest.

Ka ministeeriumi riigieelarve osakonna juhata Ants Liiver märkis, et stabilisatsioonfondi kantav raha ei ole jooksva aasta eelarvega seotud.

Riigieelarve laekumine on olnud aasta kahel esimesel kuul halvem kavandatust.

Valdre selgitas, et seni kannab riik stabilisatsioonifondi raha eelmise aasta eelarvest ülelaekunud vahendite arvel. Kui jäägid otsa saavad, tuleb kulutusi piirama hakata, tõdes ta.

Sel aastal on plaanis võimalike majanduslike tagasilöökide kaitseks moodustatud stabilisatsioonifondi suunata umbes 1,2 miljardit krooni.

Koos möödunud aasta lõpul stabilisatsioonifondi suunatud 700 miljoni krooniga peab fondi maht selle aasta lõpuks olema ligi 1,9 miljardit krooni.

Selle aasta riigieelarve maht on 14,97 miljardit krooni. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing