Turu tähelepanu Tallinna Pangal

26. märts 1998, 00:00

Järjest tugevamaks muutuvad kahinad Tallinna Panga võimaliku liitumise kohta viisid eile taas aktsiate hinnad Tallinna börsil ja eriti pangasektoris üles. ÄP indeks tegi keskmisest veidi elavamas kauplemises päevaga 1,29protsendise tõusu, 790,98 punktile. Suurim tõusja oli spekulatsioonide põhjustaja Tallinna Panga aktsia.

Tallinna Panga aktsia sulgemishind kerkis teisipäeva õhtuse sulgemistasemega võrreldes 6,57%, 55,95 kroonile, tasemele, kus ta viimati oli möödunud aasta novembri keskpaigas. Aktsia päevakäive oli siiski suhteliselt ta-gasihoidlik 7,86 mln kr.

Käibelt enimkaubeldud aktsia oli aga 32,3 mln krooniga Ühispank, keda seni on peeti kõige potentsiaalsemaks Tallinna Panga liitjaks. Ka teine liitjakandidaat Investeerimispank on panga juhtkonnale panga ostmiseks antud laenu kaudu tihedalt Ühispangaga seotud. Ühispanga aktsia hind krerkis eile ligi protsendi, 78,25 kroonile.

Tõusumeeleolu aitasid hoida ka riigikogu otsus taastada 5protsendine maksuvaba reservi määr ja Helsingi börsilt lähtuv tugev ostuhuvi Hansa- ja Ühispanga aktsia vastu. Meeleolu ei suutnud väärata ka suurenenud jooksevkonto defitsiit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing