Mootorrattaid ei taheta kindlustada

27. märts 1998, 00:00

Kindlustusfirmad arvavad, et mootorratta soetanud inimesed käivad oma sõiduriistaga halvemini ringi kui autoomanikud, rääkis Raudsepp.

«Arvatakse, et kõik mootorratturid on hullumeelsed kihutajad, kes varem või hiljem ratta hunnikusse sõidavad,» lisas ta.

Raudsepa sõnul ei varastata mootorrattaid sugugi rohkem kui autosid ja kihutajaid on vaid kümnendik kõikidest sõitjatest. «Meie tavaline klient on ikkagi rikas inimene, kes ostab mootorratta lisaks autole, või tõeline fänn, kes on aastaid ratta jaoks raha kogunud,» rääkis Raudsepp.

Leks Kindlustuse sõidukikindlustuse projektijuht Lauri Kutsar ütles, et üldjuhul nad mootorrattaid ei kindlusta. Mootorrattad on sama kallid kui autod, samas juhtub nendega palju õnnetusi, neid on kerge varastada, nendega sõidavad noored kihutajad, rääkis Kutsar. Tema sõnul on Leksis kindlustatud vaid mõne firma juhtfiguuri mootorratas.

Eesti Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Toomas Lutsk ütles, et Eesti Kindlustus kindlustab mootorrattaid küll, kuid mitte varguse vastu. «Mootorrattal võivad küll olla ärandamisvastased seadmed peal, kuid võrreldes autoga on teda ikkagi lihtne varastada,» ütles Lutsk.

Hansaliisingu autoliisingu mäned?er Tarmo Kärsna sõnul on huvi mootorrataste liisimise vastu päris suur, kuid Hansaliising suhtub nende liisimisse ettevaatlikult.

«Ettevaatlikud oleme just sellepärast, et neid on lihtne varastada ja üle piiri vedada. Erandi võime teha vaid tuntud kliendile,» ütles Kärsna.

Ühisliisingu turundusdirektor Mart Relve ütles, et reeglina mootorratta ostmiseks liisingut ei anta. Kindlustajad ei taha rattaid kindlustada ja me ei saa liisingut anda, rääkis Relve.

Hoiupanga Liisingu müügijuht Kaupo Karba kinnitas, et mootorratta liisingut antakse siis, kui ratas on täissumma peale kindlustatud ja see ostetakse esindusest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing