26. märts 1998 kell 22:00

Telekomi erastamisnõustaja ikka lahtine

Valitsuse päevakorras ei ole ka järgmisel istungil Telekomi erastamisnõustaja lepingut, mis siiski ei välista selle arutelu.

Teisipäeval toimuva valitsuse istungi ametlikku pärevakorda pole erastmisnõustaja valikut kinnitatud, ütles valitsuse pressiesindaja Daniel Vaarik.

Ministrite kokkuleppel võib aga küsimus tulla arutusele päevakorraväliselt, lisas Vaarik.

Valitsus peab volitama teede- ja sideminister Raivo Varet Telekomi erastamisnõustaja lepingule alla kirjutama. Enne seda ei avalikustata ka ametlikult KPMG ja Telekomi nõukogu valitud nõustajakandidaati.

Konsultatsioonifirma KPMG Estonia tegi mitteametlikel andmeil teede- ja sideministeeriumile eelmisel reedel ettepaneku kinnitada Eesti Telekomi erastamisnõustajaks Ühispank Nomura ja ABN Amro Rothchildiga.

Valitsus pidi Telekomi erastamisnõustaja lepingut arutama juba sel teisipäeval, kuid ajapuudusel jäi see tegemata. Vaarik ütles siis, et küsimust arutatakse ühel järgmistest istungitest.

Nädalalaeht Eesti Ekspress kirjutas eile, et valitsus ei lükanud teisipäeval Varele erastamisnõustaja lepingu sõlmimiseks volituste andmise edasi mitte ajapuudusel, vaid selleks, et konkurss veelkord luubi alla võtta ja võimaluse korral ümber mängida.

Eesti Ekspress viitas võimalusele, et Ühispank koos Nomura ja ABN Amroga võitis Eesti Telekomi erastamisnõustaja konkursi altkäemaksude abil. Asjasse on lehe väitel segatud ka mõned tipp-poliitikud. BNS

Hetkel kuum