30. märts 1998 kell 22:00

ERA Pank võtab ühinevate pankade kliente üle

«Leisis, Orissaares, Muhus ja Salmel hakkab alates 2. aprillist tegutsema ERA Pank,» märkis Kiiker.

Kiiker kinnitas, et kuigi kahe panga ühinemisel jäävad Tartus üle suured pinnad, pole ERA Pank neist huvitatud.

Eesti Ühispanga ja Tallinna Panga Tartu kontoritel pole veel ettekujutust, kuidas konkreetselt võib kahe panga ühinemine nende tegevust mõjutada.

«Meiega pole emapanga juhtkond sel teemal veel rääkinud,» kinnitas Eesti Ühispanga Tartu kontori direktor Mati Kitsik.

Kitsik oli veendunud, et tööd on pakkuda nii Ühispanga kui Tallinna Panga kontori töötajatele. «Usun, et saame ka oma klientidega kaubale,» lisas Kitsik. «Põhja-Eesti Pangaga ühinemise kogemus näitas, et me ei kaotanud seetõttu peaaegu ühtegi klienti.»

Tallinna Panga Tartu filiaali juhataja Sulev Schasmini sõnul on nemad äraootaval seisukohal. «Liitumisleping pole veel valmis ja meie panga aktsionärid pole oma lõppseisukohta veel öelnud,» loetles Schasmin põhjusi. «Seni teeme rahulikult oma igapäevast tööd.»

Schasmini sõnul on info kahe panga nõukogu eelmise nädala liitumist puudutavast otsusest iga nende filiaali töötajani jõudnud.

Kui liitumine toimub, kujutab Schasmin ette, et mõlema panga juhtkond delegeerib teatud volitused alla kohalikele pangajuhtidele. «Eks me saa siis Ühispanga Tartu kontori juhtkonnaga kokku ja aruta olukorda,» sõnas Schasmin.

Schasmini arvates võib üheks küsimuseks kujuneda nende Raekoja platsis asuv kontor. «Isiklikult arvan, et asume väga heas kohas ning olen kindel, et meie ruumidele leitakse sobiv funktsioon ka pärast võimalikku liitumist,» lisas Schasmin.

Hetkel kuum