Äripäev käivitab valimiskampaania

01. aprill 1998, 00:00

Eesti areng on pidurdunud, valitsus ei ole suuteline realiseerima uusi edumeelseid ideid, poliitikutel kulub suurem osa ajast omavahelisteks võimuläbirääkimisteks. Kodanike heaolu tagamisele ei mõtle enam keegi.

Eesti poliitikaelu vajab noort ja värsket verd ning uusi progressiivseid ideid. Sellepärast oleme otsustanud asutada uue erakonna, mille nimeks saab Äripäev. Loodava erakonna valimisprogrammi aluseks on maksureform. Lubame, et kui saame pärast järgmisi valimisi võimule, siis kaotame suurema osa praegu kehtivaid makse.

Kehtima jääb ainult käibemaks ja aktsiisimaksud. Viimaseid lubame mitte tõsta, pigem otsime teid aktsiisimäärade vähendamiseks. Käibemaksu puhul on aga uudne see, et ettevõtted enam käibemaksu tagasi ei saa ning käibemaksu määra alandame praeguselt 18 protsendilt 12-le.

See peaks olema piisav, et riigieelarve laekumine ei vähene. Möödunud aastal oli 500 suurima ettevõtte käive suurusjärgus 80 miljardit krooni.

Kasu sellisest reformist saavad nii juriidilised kui ka eraisikud, sest kaob ettevõtte ja üksikisiku tulumaks ning sotsiaalmaks. Käibemaksu määr aga väheneb ja see muudab omakorda elu Eestis odavamaks ja võimaldab ettevõttel vähendada palgakulusid. Maksureformi peamine pluss on lihtsus. Käibemaksu tasub ostja, kuid müüja peab selle kohe kinni ja kannab riigikassasse.

Hääletades järgmistel valimistel Äripäeva valimisnimekirja kuuluva kandidaadi poolt, hääletate te ka üksikisiku ja ettevõtte tulumaksu kaotamise poolt. Lubame veel käivitada pensioni-, haridus- ja haldusreformi, viime lõpule maareformi ja infrastruktuuri erastamise. Loome palgaarmee, tõstame politseinike ja õpetajate palku, ehitame välja Tallinna--Tartu maantee jne.

Äripäeva lugejatele peaks meie prog-ramm tuttav olema, sest samu seisukohti oleme väljendanud Äripäeva juhtkirjades.

Äripäeva erakonna peamine eesmärk on viia sügiseks oma liikmete arv üle 1000. Selleks on järgnevatel kuudel kavas teha Äripäeva lugejatele, tellijatele ja reklaamiklientidele rida sooduspakkumisi.

Pärast erakonna registreerimist avaldame ka oma valimisnimekirja. Praegu on selge, et läheme valimistele täisnimekirjaga ja nimekirja esinumbriks on Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov.

Armas lugeja, kui oled tüdinenud riigi sekkumisest sinu tegemistesse ja tahad, et sinu ettevõtte käsutusse jääks rohkem raha, kui soovid pääseda iga-aastasest tuludeklaratsiooni esitamisest ja unistad, et elu muutuks odavamaks, siis astu meie erakonda ja hääleta valimistel meie poolt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing