Hansapank ja Forekspank kompavad liitumisvõimalusi

01. aprill 1998, 00:00

Kõnelusi võimaliku liitumise teemal juba peetakse, konkreetse pakkumuseni pole veel jõutud.

Kui Hansapank pakuks Forekspanga eest 800 miljonit krooni, siis oleks ma küll pankade liitmisega nõus, ütles Forekspanga nõukogu liige Raivo Kütt. «Need kaks panka sobiksid ka väga hästi kokku, neil on ühesugune kultuur, mõlemad on puhtad pangad,» sõnas ta. Kütt lisas, et neil pankadel on hea struktuuriline sobivus ning sellest liidust oleks kasu.

Ühispanga president Ain Hanschmidt ütles, et pangad pidasid läbirääkimisi juba eelmisel aastal. Aeg hakkab jõudma niikaugele, et Hansapank tahab oma turupositsiooni parandama hakata ning kuna Tallinna Panga ostmine neil esialgu ei õnnestunud, on järgmiseks sihikul Forekspank, leidis Hanschmidt.

Hanschmidti sõnul oleks Hansa-Forekspanga liit väga teretulnud nähtus. «Igasugused konsolideerumised tugevdavad pangasektorit,» ütles ta. Hanschmidt lisas, et konkurents on kasulik kõigile ning Ühispank on selle liidu teokssaamise poolt.

Kui Hansapank maksaks Forekspanga eest 800 miljonit, mida ta plaanis maksta Tallinna Panga eest, siis kujuneks Forekspanga aktsia hinnaks esmaspäevase seisuga 194 krooni, mis 86 krooni võrra kõrgem turuhinnast.

Tõenäoliselt maksab Hansapank küll vähem, kuna Forekspanga turuhind oli eilse seisuga 452 miljonit krooni, 30 protsenti väiksem kui Tallinna Panga turuhind. Tehes sarnase pakkumuse Forekspangale, peaks Hansapank välja käima 550 miljonit krooni. Sellisel juhul pakuks Hansapank ühe Forekspanga aktsia eest 131 krooni eilse 107 krooni asemel.

Hansapanga juhatuse liikmed Rain Lõhmus ja Jüri Mõis kinnitasid, et Hansapank pole Forekspangale pakkumust teinud. Sama rõhutas eile ka Hansapanga ökonomist Marko Tõevere.

«Pikemas perspektiivis võib toimuda konsolideerumine. Kuid kellega, ei oska hetkel öelda,» lausus Tõevere. «Forekspank on öelnud, et nad on avatud kõigile pakkumustele.»

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk väitis eile, et pakkumust Hansapangalt pole tulnud ning Forekspangal pole plaanis Hansapangaga liituda. «Seni pole me liitumisläbirääkimisi pidanud ega ole plaaniski pidada,» rõhutas Lukk. Vastates küsimusele, kas Hansapank pakkumuse teeb, ütles Lukk, et ta ei vasta sellistele spekulatiivsetele küsimustele.

Esmaspäeval teatas Tallinna Pank Hansapangale, et ei katkesta liitumiskõnelusi Ühispangaga ega hakka Hansapangaga läbi rääkima enne, kui on toimunud aktsionäride erakorraline üldkoosolek. Hansapank võttis seda kui tagasitõuget ning asus otsima uut partnerit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing