Printeri värv on tähtsam kui hind

01. aprill 1998, 00:00

Aasta tagasi kippus keskmine värviteemaline lugejaküsimus käima selle kohta, kas peaks ostma ühe või teise 7000kroonise tindiprinteri. Praegu möödub harva nädal ilma küsimuseta selle kohta, kuidas panna värviprinter värve õigesti trükkima -- ja uskuge mind, suur osa küsijatest kasutab värvilaserit, värvikoopiamasinat, sublimatsioonprinterit vms, mitte enam odavat tindipritsi. HP, Lexmark, QMS ning isegi Fiery PostScript-RIPiga Canon või Xerox pole kontoris või reklaamifirmas teab mis haruldus. Põhjuseid on muidugi mitu, alustuseks tindipritsi nigel kiirus ja lehekülje kõrge hind. Olles värviliselt trükkimise efektile pihta saanud, on tindiprinteri puhul varsti karta, et raamatupidaja arveid kokku lüües kreepsu saab.

Loodetavasti see aga nii ei jää, sest vähemalt mõned tootjad ennustavad kiireid tindiprintereid kontorikasutusse ja laserit (ehk digitaalseid trükimasinaid hinnaklassis kümmekond miljonit) tõesti ainult megakiireks tööks mitmesajaeksemplarilistel tiraa?idel. Tindiprinterid on jõudsalt vallutanud ka ülitäpse värviga printerite turu, kus on käimas karm hinnatrügimine -- pärast hiljutist Epsoni Stylus Pro 5000 turuletulekut koos DuPonti spetstarkvaraga pole mõtet ehmuda, kui avastad, et mõne varem turul olnud printeri hinda nii paarsada tuhat krooni allapoole tõmmatakse (poole kuni kolmveerand miljoni pealt).

Lugege nüüd veel kord üle eelmise lõigu hinnanumbri vihjed ja vaadake uuesti tänases pakkumises olevate laserite peale -- polegi nii kõrged hinnad, eks ju!

Ainus probleem on nende kõigi puhul aga see, kuidas see õige värv neist kätte saada. Õige selles mõttes, et arvutis midagi kujundades näeks ekraani peal sama värvi, nagu tuleb printerist, ja et see ühtiks omakorda värviga, mida näiteks trükikoda paberile manab. Teoreetiliselt on selleks sobilik tarkvara olemas ja -- hurraa!!! -- vahest aasta lõpuks olemas ka PC-arvutitele ja kahe aasta pärast kõigi poolt tunnustatud (asja nimi on ColorSync). Seniks aga on ainus lahendus loota, et printeri müüja oskab pakkuda mingitki kergendust vähemalt paari-kolme teie kasutatava programmi jaoks. Ärge, palun, unustage abi nõuda enne printeri ostmist, ma julgeksin isegi soovitada müüjat värvikompetentsi alusel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing