Suured bussifirmad ei taha monopoli käest anda

01. aprill 1998, 00:00

Anton tegeleb reisijate veoga liinil Tallinn--Tartu--Võru--Põlva. Firma on Antoni sõnutsi tegutsenud umbes aasta ning terve selle aja on püütud tema firmast ettevõtlusmaastikul lahti saada.

«Hakkas kõik peale sellega, et meiega lõpetati lepingud, mis lubasid seista meie firma väikebussidel Tallinna ja Tartu bussijaamas,» rääkis Anton. Sellega kaotas bussifirma ära oma seisuposti ning üles ei pandud ka väikebusside sõiduaegu.

Järgmisena kutsuti ASi Adamson & Anton esindaja teede- ja sideministeeriumi, kus Antoni sõnutsi käis vaidlus selle üle, kas sõiduautoga tohib inimesi vedada või ei. Anton ütles, et keelavat seadust sellise asja kohta pole olemas.

«Siis hakati ministeeriumis looma uusi reisijateveo eeskirju, mille järgi kaheksakohaline transpordivahend ei kõlba enam tasuliseks reisijateveoks,» rääkis Anton.

ASi Adamson & Anton väikebussid registreeriti juhatuse esimehe väitel pärast seda taksodeks. Praeguseks on AS Adamson & Anton registreerinud end teises maakonnas ja tegutseb uute litsentsidega täiesti seaduslikult, väitis Anton.

Eesti väike- ja keskmiste ettevõtete assotsiatsiooni tegevdirektor Ain Noormägi ütles, et tegelikult peaksid olema võrdsed võimalused nii suurtel kui väikestel firmadel reisijaid vedada.

«Selge on see, et väikesed firmad jäävad tegutsema nii-öelda magusamatel liinidel, sest see aitab neil ära elada, tühje sõite pole neil kasulik teha,» rääkis Noormägi. Tema sõnul pole see üllatus, et monopoolsed bussifirmad püüavad kõigi võimalike vahenditega konkurentsi väikese hoida.

ASi Tarbus juhatuse liige Mati Merilo kommenteeris lugu napisõnaliselt, öeldes vaid, et konkreetne firma tegeleb reisijate veoga ebaseaduslikult. «Firma buss sõidab lihtsalt ühe liinibussi ees ja korjab väljuva bussi eest inimesi, see pole ju seaduslik. Ühtegi luba neil tegelikult olemas pole,» väitis Merilo.

ASist Eesti Buss öeldi, et nemad ei kommenteerikski sellist asja, sest probleemi pole. Öeldi veel, et AS Eesti Buss mingisuguse konkurentsi vastu ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing