1. aprill 1998 kell 22:00

Otepääle Eesti esimene traktoritehas

Otepää firma AS IKAR ja AS Otepää Autoremonditehas on taotlenud traktorikoostetehase projekti käivitamiseks riigilt 12 mln krooni. «Rahastamist komisjon ei arutanud,» rääkis Käärma. «Leidsime, et regionaalpoliitilisest aspektist väga oluline projekt pole veel vettpidav.»

Käärma sõnul tuleb eelkõige täpsustada Saksa poole osalus ning kuidas näevad sakslased traktorite turustamist ette.

IKAR ja Otepää autoremonditehas on oma projekti kaasanud Kirovi traktoritehase ning St Peterburgi konstruktorid ja tarnijatena Saksa firmad, mootoreid tootva Deutz Motori, ülekandesüsteeme tootva Zahnradfabrik Passau ning elektriseadmeid ja hüdraulikat tootva Boschi.

Käärma sõnul taotlevad komisjoni kuuluvad valitsuse liikmed innovatsioonifondilt umbes 200 000 krooni turu-uuringuteks, mille viib läbi Sakus asuv Eesti mehhaniseerimise instituut.

«Raha uuringute tegemiseks eraldatakse riiklikule institutsioonile,» oli Otepää autoremonditehase nõukogu esimees Kalev Merisalu nördinud. Tema sõnul on IKARi esimees ja omanik Rein Vikard traktoritehase projektiga juba üle aasta tegelenud.

«Mulle jäi arutelust mulje, et ikka väga raske on saada riigi toetust,» seletas Merisalu. «Paistab, et tuleb hakata otsima uusi partnereid.»

Merisalu rehkenduste järgi oleks ettevõtmine plussis, kui aastas suudetaks toota 150 uue põlvkonna traktorit. «Meie võimsus on palju suurem,» lisas Merisalu.

Rein Vikard on ajakirjanduses väitnud, et ainuüksi Venemaal on selle klassi traktorite aastavajadus 60 000 masinat.

Hetkel kuum