Savikoda teeb sarvilisi kanne

02. aprill 1998, 00:00

Mulje oli lõbus nagu ühele savikojale kohane. Tore oli, et kotta sai läbi akna sisse piiluda -- see tõmbas ligi. Meeldis, et polnud püütud teha kauplusekujundust, vaid oli koda, kus käis elu. Sisse minnes ei tekkinud arglikku tunnet -- kõikjal võib liikuda, kõike katsuda ja küsida.

Kuigi valgustusele polnud erilist rõhku pandud, oli siiski kõik vajalik saavutatud. Aimata võis, et oli püütud võimalikult odavalt läbi ajada, ja sellise koha puhul arvan, et miks ka mitte. Lihtsate asjade abil oli tehtud pilkupüüdev koht. See on väga tähtis, kui tegija ja külastaja tunnevad end hästi, ja mingit klantsi ei peagi olema. Välisuks võib mõnele imelik tunduda, aga mulle ta meeldib.

8 punkti.

Koht oli väga huvitav. Kohe sisse minnes tekkis kontakt seal töötavate kunstnikega. Pererahvas oli sümpaatne ja sõbralik.

Ei paistnud mingit luksust, klantsi ega paraadlikkust, pigem võis näha noorte inimeste «peost suhu» ja «teeme kõik ise» stiili. Välja paistis sihiteadlik lapsemeelne fantaasia, kõrvalenihe reaalsusest mängumaailma, kus igapäevased esemed, näiteks nagu kohvikann, muutuvad sarvede ja vuntsidega elukateks. Tundus tõepoolest, et sealne trend oli, et kõikidel asjadel on sarved.

Väljapanekul võinuks rohkem kasutada näituse kujundamise reegleid, sest ekspositsioon oli pisut üle kuhjatud.

8 punkti.

Selles poes oli iga asi kunstiteos -- keraamika ainulaadne, kogu interjöör lihtne ja kunstipärane.

Et inimesed kohapeal tööd teegid, oli ruumis eriline tegijaõhkkond. Imetlesin ilu, mida nad loovad, ja oli kahju, et mul endal sellist inspiratsiooni pole nagu neil.

Kõik müüdav oli ilusasti välja pandud ja iga ese eraldus väljapanekus teistest.

Mulle meeldis väga ka aknapealse kujundus, kus olid lahtised raamatud üksteise kõrvale pandud -- pind oli otstarbekalt ära kasutatud. Kuna raamatud olid mulle võõras keeles, polnud päris arusaadav, miks nad seal olid.

Häiris aga see, et aknad olid väga mustad. Puhtust oleks võinud ka mujal enam olla. 8 punkti.

Vaevalt, et seal mingist erilisest sisearhitektuurist üldse rääkida saab.

Nagu teada, on kunstnikud ateljeede suhtes küllaltki vähenõudlikud, piisab lihtsatest krohvitud seintest ja kivipõrandatest.

Hööveldamata laudadest lihtsad riiulid olid tagasihoidlikuks raamistuseks taiestele. Kujunduselemendid ei peagi tähelepanu kunstiteostelt kõrvale juhtima.

Akna kujundus oli pisut tehniline: lahtised raamatud integraalvõrranditega. Võib-olla läheb neid ka kunstnikel oma töös vaja.

Häirisid aga Pariisi näituselt tagasi tulnud õrnroosade roosidega keraamilised plaadid, mis polnud selles ruumis nagu kodus.

8 punkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing