2. aprill 1998 kell 22:00

Börs püsib loid ja väheaktiivne

Eilsel loiul turul suutis taas tähelepanu äratada Tallinna Panga aktsia, mis andis börsisüsteemi 108,27 mln kroonisest kogukäibest veidi rohkem kui poole ehk 55,47 mln kr. Üle 10 mln kroonist käivet suutis eile veel näidata vaid Hansapanga aktsia ja suuremat kui miljon krooni veel seitse aktsiat.

Väheaktiivses kauplemises (ilma Tallinna Panga aktsia osata) jäid enamiku aktsiate hinnad suhteliselt stabiilseks. Ka ÄP indeks püsis kogu päeva harjumatult kitsas 9punktises vahemikus, sulgudes õhtul 779,64 punktil (päevaga +0,43%).

Tallinna Panga aktsia on kogu nädala näidanud harjumatult suurt käivet. Maaklerid on seda kommenteerides öelnud, et üks suur osanik müüb oma osalust. Küllalt põnev on siinjuures see, et hind pole suure müügi tulemusel oluliselt muutunud(eile +3,5%, 59 kroonile), mis näitab, et kogu pakutavale kogusele on ka ostja olemas.

Ostja selgumine võiks muuta selgemaks ka ühinemise küsimuse. Hetkel on oma arvamause avaldanud panga nõukogu, kes esindab umbes 40% häältest, mis ei pruugi olla sugugi piisav ühinemisettepaneku kinnitamiseks erakorralisel koosolekul.

Hetkel kuum