2. aprill 1998 kell 22:00

EVEA Pank kavandab 12miljonilist kasumit

EVEA Panga nõukogu esimees Ain Noormägi tunnistas, et EVEA Pangal on üha keerulisem üksi jätkata, sest väike pank ei suuda teenida suurt kasumit. Noormägi ütles, et ERA Pangaga liitumine vajaks kaalumist, sest ERA Panga ning EVEA Panga filiaalide võrk ei kattu. Kahe panga varade liitmise korral ületab bilansimaht 1,5 miljardi krooni piiri.

Seni pole ERA Pank EVEA Pangale liitumis- või ühinemisettepanekut teinud. ERA Pank tegi eile EVEA Panga aktsionäride koosolekule ettepaneku nõukogu tagasi kutsuda ning valida uus. ERA Pank soovib nõukogusse esindajat, sest on EVEA Panga suurim aktsionär.

EVEA Panga tegevjuhtkond on aga kindel üksi jätkamise edukuses. Panga juhatuse esimehe Boris ?pungini sõnul omab pank kindlat turuni??i teenindades eraisikuid ning väikeettevõtjaid.

EVEA Panga rahandusdirektori Mati Kanariku sõnul jääb panga käesoleva aasta kasum eelmise aasta tasemele. Pank lähtub 12 mln krooni suuruses kasumiprognoosis panganduses aset leidnud konkurentsi suurenemisest ning jooksevkonto 13 protsendi suurusest puudujäägist, mis põhjustab pankade kasumi vähenemist, ütles Kanarik.

EVEA Panga juhatuse esimees Boris ?pungin ütles panga aktsionäride üldkoosolekul, et panga edukaks arenguks annavad eelduse pangahoiuste kasv ning edukad kinnisvaraprojektid.

?pungini sõnul on EVEA Panga Narva pangahoone turuväärtus tõusnud raamatupidamisväärtusest kaks korda kõrgemaks. Panga Rakvere hoonest laekub iga-aastaste rendimaksetena 1,5 miljonit krooni.

?pungin ütles, et panga uue peahoone krundi turuväärtus on tõusnud kinnisvaraspetsialistide hinnangul 0,5 miljonilt kroonilt 5 miljonile kroonile.

Kanarik ütles, et pank kavandab tänavu peahoone ehituseks 47,5 miljonit krooni. Kanarik hindas projekti tasuvusajaks kümme aastat.

Panga juhatas tegi üldkoosolekule ettepaneku valida panga 1998. aasta audiitoriks KPMG Estonia audiitorid Taivo Epner ning Andres Root. BNS

Hetkel kuum