2. aprill 1998 kell 22:00

Lasnamäe kütuse müüjad täna teada

Üks selle vähempakkumise konkursi favoriite on tõenäoliselt odavaima pakkumise teinud AS Urgen, kes võitis sarnasel vähempakkumisel ka veebruaris õiguse tarnida 10 000 tonni kütust.

RE Eesti Energia küttetranspordi talituse juhataja Rudolf Puks rääkis, et 35 000 tonni küttemasuuti maksab keskmiselt ilma käibemaksuta umbes 30 miljonit krooni.

Seekordsel vähempakkumisel osales üksteist ettevõtet.

Kõige kallima ja kõige odavama pakutud kütuse tonni hinnavahe oli viis dollarit ehk kalleim pakutud hind oli 1044 krooni (72 dollarit) tonni kohta ning ülejäänud pakutud hinnad olid alla 1015 krooni (70 dollarit).

ASi Urgen juhataja Raivo Pärnpuu rääkis, et nende pakkumus oli üks odavamaid, kuid mitte odavaim. «Ma arvan, et praeguse koguse 35 000 tonni küttemasuudi tarnimine jagatakse kolme firma vahel ära,» sõnas Pärnpuu.

Küsimusele, kuidas Urgen saab nii odavalt masuuti müüa, vastas Pärnpuu, et hinnakalkulatsioon on firmade kõige suurem ärisaladus. «On erinevaid taktikaid, vahel tuleb riskida, vahel mitte,» lausus ta.

Eesti Energia kütusekonkursse peab Pärnpuu ausamateks konkurssideks üldse. «Ei ole näha onupoja- ja valede ümbrikute poliitikat,» kiitis ta.

Küsimusele, kas firmade vahel käib konkursi võitmise nimel äge rebimine, vastas Pärnpuu, et teda võitja väljakuulutamine pingestab.

Urgen on kütuse hulgimüügifirma, kes on tegutsenud viis aastat.

Hetkel kuum