?oti viski Eesti puidust Rootsi korgiga pudelis

03. aprill 1998, 00:00

«Ma usun, et meie käes on 95 protsenti maailma puukorkide turust,» ütles Elfversoni & Co tegevdirektor Christer Johansson. «Kokku toodame aastas kuni 50 miljonit puukorki, mille toormeks kasutame Baltimaadest toodud kaske või Rootsi pööki. Neid firmasid, kes puukorki soovivad, on järjest rohkem,» sõnas ta.

Pudelikaelas olevat korki katva puitosa ülesanne on rõhutada alkoholisordi eksklusiivsust ja kvaliteeti, sest puukork on tavalisest plastkorgist kuni neli korda kallim. Elfversoni klientide seas on tuntud Prantsuse konjakitootjate kõrval paljud ?oti viskitootjad: Laphroaig, Macallan, Glenmorangie, Cardhu jt. Üks uuemaid rootslaste kliente on rumm Baccardi, mis on saanud nahkhiire kujutisega mustaks lakitud noobli korgi.

Johanssoni sõnul on paljud tootjad püüdnud Elfversoni puukorke järele teha, kuid seni edutult. Firma on suutnud säilitada turul oma domineeriva positsiooni.

Puukork on plastkorgist kaks kuni neli korda kallim. Ja puukorgile esitatav kvaliteedinõue on äärmiselt kõrge, rõhutab Johansson. Kõige tähtsam on puidu kuivatamine ja väljalõikamise täpsus. Suurtel alkoholitootjatel on villimisliinid mitmesaja meetri pikkused ja kui liin tuleb selle pärast peatada, et mõni kork on kümnendikmillimeetrise veaga, saab korgitootja kõvasti pahandada.

Elfverson kasutab vanaaegseid tootmisseadmeid, mille konkurendid on enamasti prügimäele visanud, ja seda peabki firma üheks oma edu saladuseks. Teiseks on seal väga kogenud töötajad: nende keskmine staa? firmas on 30 aastat, mõnel isegi üle 50 aasta. Igal aastal läheb firma 70 töötajast umbes kaks pensionile.

Elfverson & Co eelmise aasta käive oli 64,8 miljonit Eesti krooni ja maksude-eelne kasum 9 miljonit. Kaks kolmandikku toodangust moodustavad puukorgid, veel toodetakse puidust mänguasju ja tööriistavarsi. DI-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing