2. aprill 1998 kell 22:00

Rolls-Royce sai Saksamaalt rikka kosilase

Rolls-Royce, mille müügi ümber käivad kired polnud maailma mastaabis väiksemad kui Eesti ärielu elavdav melu Tallinna Panga kosilaste ümber ja mis sel nädalal BMW-le müüa otsustati, lasi tootmisse esimese uue mudeli viimase 18 aasta jooksul. Sündmus on seda tähelepanuväärsem, et Rolls-Royce'i 94 tegevusaasta jooksul on tegu alles 9. esmaesitlusega.

Ka Rolls-Royce on kasutusele võtmas ümaramaid jooni ja nn kurbi silmi, ehkki need on võrreldes Lexuse või Mercedesega tunduvalt konservatiivsemad. Vanadelt mudelitelt pole kuigi palju üle võetud -- uued on vedrustus, kere, platvorm, interjöör, pidurid jne jne.

Autot toodetakse uuel tootmisliinil Crewe's Inglismaal. Väidetavalt on tegu aeglaseima konveieriga maailma autotehastes -- selle liikumiskiirus on 270 mm/min, mis tähendab, et autol kulub liini läbimiseks 20 tundi, sellele järgneb veel 1,5 tundi katsetusi.

Silver Seraphit käitav uus, 5,4-liitrise töömahuga 12silindriline V-mootor pärineb BMW-lt. Käigukast on automaatne viiekäiguline. Tulemuseks on sportautole omase dünaamikaga luksusauto, mis jõuab kiiruseni 100 km/h 7 sekundiga.

Silver Seraphi varustusest pole mõtet rääkida, sest see sisaldab enam-vähem kõike, mida ühele autole panna saab -- lõpetades 4 mäluga istme, välispeeglite ja rooliratta asendiga.

Hetkel kuum