Läti aktsiad langesid taas

07. aprill 1998, 00:00

Hirm Vene kaubanduse pärast ärkas hommikuse pommiplahvatuse järel uue jõuga ning aktsiate hinnad liikusid Riia börsil taas kiiresti alla. Kauplemiskäive langes järsult ning aktiivseimaks aktsiaks osutus hoopis mootoriketitehas mis langes 7 santiimi 0,6 latini. Ka Unibanka kaotas, näidates vaid tagasihoidlikku käivet. Paranemismärke on Riias põhjust oodata siis, kui poliitikud suudavad tõestada oma võimet antud kriisi lahendada.

Leedu börs langetas otsuse viia Kalnapilise ja Snaige aktsiad üle A-nimekirjast põhinimekirja. Kuigi tegu on hea uudisega, leidub põhjust kahelda selle sammu mõjus turule. Aktsiate hinnad liikusid esmaspäeval eri suundades. Päevakangelastest Kalnapilis tõusis, Snaigega ei kaubeldud. Põhinimekirjas aktsiate hinnad langesid, enim seljuures Vilniuse pank. A-nimekirjas näitas aga Leedu Energia nii tugevat käivet kui üle 10% hinnatõusu, vedades ka Litin-A paari protsendi võrra üles.

Vene maaklerite sõnul on need investorid, kes turult välja tahtsid, nüüdseks väljas ning seega võib eeldada suhteliselt vaikset perioodi, kuni asjalood Kremlis selguvad. Hommikune tugev avanemistase sulas esmaspäeval kiiresti ning Brevnovi ja T?ubaisi valimine ÜESi juhatusse nädalavahetusel ei suutnud turgu olulisel määral mõjutada. Päev lõppes siiski kergelt positiivses suunas, ehkki käive jäi taas õhkõrnaks.

Reedel murdis Dow Jonesi tööstusindeks esmakordselt 9000 punkti piiri, tõustes mõniteist punkti kõrgemalegi, kuid langes õhtul tagasi ning päev lõppes kerge miinusega. Seda hoolimata headest uudistest, nagu tööpuuduse ootamatu kasv veebruaris, mis vähendab märgatavalt inflatsiooni ja majanduse ülekuumenemise ohtu. Portfellihaldurite arvates peaks sulgumine ülalpool piiri tulema peatselt, arvestades iga päev turule voolavaid miljoneid ning suhteliselt nõrka uute aktsiate juurdevoolu. Eile õhtul avanes NYSE taas tugevalt ja Dow jõudis 9100 punkti piirile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing