Turg ootab kvartalitulemusi

07. aprill 1998, 00:00

Kauplemine Tallinna börsil püsis esmaspäeval rahulik ja aktsiate hinnad väheliikuvad. Turu liikumist hakkab lähiajal põhiliselt mõjutama pankade kvartalitulemuste ootus ja selleteemalised spekulatsioonid.

Eilsel vaiksel turul ulatus börsisüsteemi kogukäive tagasihoidliku 73,16 mln kroonini. Suurema osa käibest (ca 55%) andis Hansapanga aktsia. ÄP indeks liikus vaikselt langussuunal ja lõpetas päeva reedeõhtuse sulgemistasemega võrreldes 1,1% allpool, 777,11 punktil.

Hansapanga aktsia suure käibe põhjustasid paar suuremat müügikorraldust. Aktsia hind langes selle tulemusel 2,73%, 124,5 kroonile.

Tööstussektoris käib iga päev veidi elavam kauplemine paari aktsiaga, mille hind siis vähesest likviidsusest tingituna kiirelt üles läheb. Eile oli selliseks aktsiaks Harju Elektri aktsia, mille käive oli 6,45 mln kr. Aktsia hind kerkis päevaga aga koguni 5,5%, 115 kroonile, millega oli selles arvestuses börsisüsteemi edukaim.

Suurim kukkuja eile oli Viru Ranna aktsia, mis odavnes 5,56%. Samas näitas Viru Rand reedel harjumatult suurt käivet ja korralikku tõusu. Sama stsenaariumi on läbinud ka Pennu CT aktsia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing