Varastatud taksosõit

07. aprill 1998, 00:00

Kohtla-Järvelt pärit Roland Vend ja Deniss Volkov tulid Kohtla-Järvelt Jõhvi tavaliselt õhtul ja jalgsi. Bussiraha neil polnud, elasid nad Jõhvist aga umbes poole tunni tee kaugusel.

31. oktoobri hommikul 1997 tõdes Inglismaa kodanik, et tema Põllu 10 pargitud Suzuki lukk ei tööta. Autost oli varastatud tulekustuti ja magnetofon. Vargad olid oma töö käigus lõhkunud auto esipaneeli.

Järgmisel ööl murdsid samad kurjategijad sisse samuti Põllu tänaval seisnud Ford Sierrasse ja varastasid magnetofoni ja fotoaparaadi.

Noormehed, kellest üks oli alaealine, murdsid 1997. aasta maist novembrini ka teistesse autodesse. Tavaliselt lõhkusid nad auto akna ja viisid kaasa magnetofone, tulekustuteid, autoapteeke. Autodelt võeti ka ilukilpe.

Põhiliselt valisid vargad autosid, millel polnud valvesignalisatsiooni. Reeglina lõi auto akna katki või muukis luku lahti üks noormees, teine valvas julgeoleku järele.

Erandkorras varastasid noormehed ka päeval. 16. juunil 1997 varastati tänaval kaupa pakkunud müüjalt jalgratas Olympia.

Hind, millega varastatud kraam edasi müüdi, oli sümboolne. Kustutite ja autoapteekide hind kõikus taksopeatustes 50--100 krooni ringis, magnetofon oli 100 krooni kallim.

Taksojuhtide huvi varastatu ostmisel on kummaline -- vaevalt, et nad ei aimanud, kust müüdav pärit on.

Varastatud asjade müügist saadud rahaga ostsid noormehed tavaliselt süüa, Kohtla-Järvele tagasi sõitsid juba bussi või isegi taksoga.

Kirjeldatud juhtumite kõrval langevad Jõhvis varaste ohvriks ka turu lähedal seisvad autod.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing