7. aprill 1998 kell 22:00

ASi Pindi Kinnisvara korraldatud konkursi Tartu vanalinnas Küütri tänavas asuva endise restorani Tempo rekonstrueerimiseks võitis AS Koger ja Sumberg Viljandi, kes alustab lammutustöödega juba sel nädalal.

Endisest restoranist saab äri- ja kaubanduskeskus toitlustuskoha, kaupluse ja kontoritega. 60ndate alguses valminud kahekorruseline hoone ehitatakse kapitaalselt ümber ja lisatakse sellele ühe korruse võrra kõrgust.

Tellija loodab, et ehitus kulgeb kiiresti ja tiheda liiklusega Küütri tänavat sulgemata. Äri- ja kaubanduskeskus peaks valmima juuli keskpaigaks. Projekti kogumaksumus on üle 5 mln krooni. ÄP

AS Facio Ehitus ja Tallinna haridusamet sõlmisid Gustav Adolfi gümnaasiumi renoveerimistööde lepingu, mille kogumaksumus on 29 mln krooni. Tegemist on tänavuse suurima haridusobjektiga Tallinnas.

Facio Ehituse juhatuse esimehe Toomas Trompi sõnul renoveeritakse sel aastal Suur-Kloostri 16 asuv gümnaasiumi põhikorpus. Lisaks ehitatakse juurde üks trepikoda ja katusekorrus.

Restaureeritakse ka ajalooline kelder, mis on üks osa varem Suur-Kloostri tänaval asunud Mikaeli kloostrist. ÄP

Ehitusfirma AS UBS rajab Tallinna-Rannamõisa tee äärde Õismäest 1,5 km kaugusele ridaelamurajooni nimega Eeriku küla.

Juunikuuks valmib kaks esimest ridaelamuboksi, milles mõlemas on 8 korterit. Koos bokside juurde kuuluvate 230--636 m² suuruste kruntidega läheb hoone ruutmeeter klientidele maksma 11 000 krooni. Ligikaudu 50 boksiga küla loodetakse mitmes etapis valmis saada aastaks 2001. Projekti finantseerib Ühispank. ETA

Pühavaimu tänaval avatakse täna hotelliketti Consul Hotels International kuuluv luksushotell, mille omanik on AS Ober Haus Schlössel.

Restaureerimis- ja ehitustööd tegi ehitusfirma Tallinna Restauraator Laansoo arhitektuuribüroo projekti järgi.

Hotellis on 23 tuba, sh 13 lukstuba, 2 väikesviiti ja korter-sviit. Veel on hotellis raamatukogu, veinikelder ning koosoleku- ja banketiruumid 60 inimesele.ÄP

Hetkel kuum